У Коломиї медики збирають особисті дані мешканців міста. ВІДЕО

Медики просять мешканців краю  надати їм свої особисті дані. Лікарі первинної ланки – педіатри, сімейні лікарі, терапевти мають створити єдиний медичний реєстр пацієнтів. Цього вимагає Міністерство охорони здоров’я України.

До 1 липня медичні працівники повинні створити єдиний реєстр пацієнтів. Також медики нагадують: кожен може при подачі своїх даних та обслуговуванні  дільничного лікаря заявити про бажання в майбутньому укласти договір з терапевтом чи педіатром.

Уся необхідна інформація про лікарів буде розміщена в кожній амбулаторії та поліклініці. Щодо певних даних, які проситимуть медики, то їх варто надати, передає НТК.

У реєстрі пацієнтів буде уся необхідна інформація, зокрема  і обстеження, і консультації. Таким чином можна буде убезпечити себе від втрати документації. Плюс, людина в будь-який момент зможе переглянути свої дані чи проконсультуватися у іншого лікаря навіть віддаленим доступом. Звісно, це стане можливим лише після достатнього захисту персональних даних пацієнтів.

Як декларує Міністерство охорони здоров’я, буде створено Національну службу здоров’я України. Всі медичні установи, на разі 1 рівня, які створюють такий реєстр, будуть укладати договори на надання від держави оплати за медичну послугу.
Коли реєстр буде сформовано, це спростить людині етап підписання відповідної угоди. Це зменшить час, який треба витрачати пацієнтові на прийом у лікаря.

Медичні працівники міського центру первинної медико-санітарної допомоги вже готові приймати такі інформовані згоди пацієнтів для обробки їхніх даних.