У Коломиї “Доступними ліками” скористалися майже півтисячі хворих, ще майже тисячу осіб – з району

Урядова програма “Доступні ліки”, яка офіційно стартувала з 1 квітня, реально запрацювала на Коломийщині з 10 квітня.

Програма гостро постала на часі, коли ціни на лікарські препарати стали не відповідати купівельній спроможності громадян з середнім і особливо низьким рівнем достатку. Деякі ліки хворі почали собі привозити з сусідніх країн, з тієї ж Польщі, бо там дешевше. Запустивши в дію програму доступних ліків Уряд суттєво вплинув на фармацевтичний ринок.

У Коломийській центральній районній аптеці складено й вивішено для ознайомлення список 157 найменувань лікарських засобів, одні з яких продаються за зниженими цінами, а 23 препарати відпускаються безкоштовно, повідомляє “Дзеркало Коломиї”.

У перелік ввійшли препарати для серцево-судинних хворих, хворих на діабет 2 типу та для хворих на бронхіальну астму.

За словами завідувача центральної районної аптеки Ігоря Семенюка, на сьогоднішній день програмою скористалися майже тисячу хворих з району та півтисячі з міста.

Міська й районна влада відшкодовують аптеці вартість ліків, які реалізуються за знижкою та безкоштовно у повному обсязі.

Ліки зі списку можна придбати лише за лікарським рецептом.

Наразі відповідні угоди з органами місцевого самоврядування склали у нас лише 18 аптек з 68 діючих. Тобто, тільки в цих аптеках можна придбати необхідні ліки за суттєвою знижкою, або безкоштовно.

Нагадаємо, у січні “Дзеркало Коломиї” писало про зниження цін на ліки на 40%.

Читайте також: Опубліковано перелік аптек у Коломиї, де можна безкоштовно або з доплатою отримати ліки