У Карпатах пошуковці відкопали останки 27 солдатів та унікальні військові артефакти. ФОТО

Протягом 25-30 липня на полонинах Луковиці та Озерний, схилах гір Похребтина, Масний Присліп і Баба Лудова проходила пошуково-дослідницька військово-меморіальна експедиція “Карпати-2018”, присвячена 100-річчю закінчення Першої світової війни.

В експедиції взяли участь понад 40 представників пошукових організацій України, що входять до складу ВГО “Союз “Народна Пам’ять”, інформує Курс із посиланням на  Роман Клим.

“Учасників експедиції було розділено на три пошукові групи: “Карпати”, “Захід”, “Обеліск” згідно з раніше визначеними локаціями, де під час попередніх розвідок були виявлені сліди боїв і загиблі військові обох протиборчих армій, – каже керівник експедиції Ярослав Жилкін. – Зібравши все необхідне для проведення робіт, запасшись сухпайком, групи з табору на полонині Луковиці відправилися на робочі локації. Результати пошуку не змусили себе довго чекати. Першого-таки дня дві групи виявили невідомі захоронення. До кінця робочого дня ще одна група виявила останки загиблих солдатів”.

За інформацією прес-секретаря експедиції “Карпати-2018” Дар’ї Найдюк, під час розкопок віднайдено останки 27 військовослужбовців (19 – російської імператорської армії, 7 – німецької, 1 – австро-угорської).

Серед найцікавіших знахідок: єгерська шапка, пікельхельми, підсумки, кулеметна стрічка МG-08 у хорошому стані, а також ладанки та хрестики (золоті та срібні); а ще гаманці, які будуть передані на експертизу. Можливо, в них буде якась інформація, що допоможе ідентифікувати тіла вояків. Наразі всі загиблі солдати – невідомі.