У Івано-Франківську на чемпіонаті України учасник з Волині тренувався у формі країни-окупанта. ВІДЕО

У Івано-Франківську учасник чемпіонату зі спортивної ходьби тренувався перед стартом у спортивній формі з двоголовим орлом -символікою Росії.

Про це пише Дзеркало Коломиї з посиланням на Курс.

Якийсь дивний чемпіонат України зі спортивної ходьби сьогодні проходить в Івано-Франківську! Перед стартом на весь центр міста лунає ватна музика, а що найбільше мене здивувало, то це представники команди з Волині, де одна із представниць команди через раз говорить українською мовою.

А тренер направляє мене в психушку через моє зауваження стосовно того, що один із учасників змагань розгулює вулицею у формі з російським двоголовим орлом на грудях!” – обурився фотограф міської ради Богдан Досюк, який знімав хід змагань.

Франківець звернувся до тренера волинської команди. Та не побачила нічого страшного в тому, що юнак на чемпіонаті України одягнений у російській формі. Вона пояснила, що спортсмен – півсирота, не має грошей і використовує ту форму, яку йому подарували.

Таке пояснення спонукало Досюка звернутися в мережі до міністра спорту Жданова.

Я також хочу звернутися до міністра спорту України, пана Ігор Жданов – зі слів тренера команди з Волині, цей хлопчина напівсирота і не має грошей, щоб купити собі форму, а цю форму з російським гербом хлопцю подарували. Напевно, що подарували під час якихось змагань в Росії. То чому наша країна, очолюване Вами міністерство, не може подарувати їм спортивне екіпірування? Хіба це так важко, чи в нас так багато дітей-сиріт, що на них не вистачить грошей, щоб забезпечити їх нормальною українською фомою, в якій вони гідно змужуть виступати на змаганнях? Чи краще нехай наші спортсмени розгулюють у формі країни-окупанта на чемпіонатах України?” – написав франківець.

“Якби було хоч трохи свідомості та було б скрутне матеріальне становище – затер би ту символіку”, – прокоментував Микола Українець.

“Спалити герб окупанта, а юнакові толково об’яснити”, – запропонував у коментарях франківець Василь Потяк. 

“Безумовно, одягання волинським спортсменом спортивного одягу з гербом окупанта в умовах війни не красить спортсмена і є його внутрішнім вибором. Це проблема самосвідомості спортсмена. Його команди аналогічно. Вигороджувати їх не збираюсь й, очевидно, немає змісту, але… Але це водночас ще раз засвідчує існуючий стан, проблеми і жалюгідний рівень фінансування легкої атлетики в країні в цілому.

Сьогодні він тримається передусім на ентузіазмі його учасників, держава фактично відсторонилась від усього. І пан міністр це прекрасно знає. Нема де тренуватись, виїзди на тренування та змагання винятково за власні кошти, аналогічно з харчуванням, а тим паче з екіпіруванням. І так не лише в легкій атлетиці. Переконаний, наші спортсмени були б лише вдячні владі за підтримку, а не одягали екіпірування окупанта й тепер, віднєкуючись, придумували відмовки”, – висловив свою думку франківський журналіст і спортивний коментатор Ігор Дебенко. 

Читайте також:  Анастасія Ткачук: “Щоб співати гімн своєї країни на п’єдесталі, готова працювати скільки завгодно”