У Чорному Потоці сільським учням доводиться навчатися поза школою: для будівництва потрібно 13 млн грн

У селі Чорний Потік на Прикарпатті понад чотири сотні дітей шкільного віку навчаються поза школою. Дехто вчиться у сільській раді, інші – у колишніх квартирах для вчителів. Старшокласникам доводиться ходити на уроки до шкільних приміщень, збудованих ще за часів Австро-Угорщини.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу ZIK.

Колишню резиденцію священика, в якій навчалися діти у селі Чорний Потік, у жовтні почали зносити, а до зими на її місці зʼявився фундамент для нової школи. Та на цьому будівництво зупинилося. Тож тепер діти навчаються у трьох так званих шкільних корпусах – це колишнє житло для педагогів та два старенькі шкільні приміщення, одне з яких споруджене ще на початку минулого століття. Переобладнати під навчальний клас довелося навіть бухгалтерію сільради.

«У нас розміщений клас, де зараз навчається вісімнадцятеро дітей. Тож для сільської ради залишилося два кабінети – секретаря і голови», – розповідає голова села Чорний Потік Василь Шовгенюк.

Майже два десятки пʼятикласників змушені тулитися на шіснадцяти квадратних метрах. Колись тут працювали бухгалтер, касир і землевпорядник.

«Відстань від дошки до парти дуже маленька, парти зміщені. Але головне, що вони гарно вчаться, старанні», – зауважила учитель образотворчого мистецтва Василина Шовгенюк.

Навчальні класи початкової школи у цьому селі розмістилися у квартирах, які колись були призначені для вчителів.

«Зараз тут є десять класів, в яких навчається понад двісті учнів. Така собі рукавичка. Звичайно, жодним нормам це не відповідає», – наголошує заступник директора школи Василь Василишин.

Приміщення, де навчаються старшокласники, хоча й просторіші, однак в аварійному стані.

«Усе в грибку. До того ж, приміщення дерев’яне», – каже директор школи Михайло Струк.

Ще у 2008 році під час повені школу підтопило. Тепер одна зі стін може обвалитись у будь-який момент.

«Вона прогнулася, постійно відпадає вапно, йде руйнування. Скільки воно ще вистоїть, не можу сказати, але як директор переживаю, бо відповідаю за здоров’я діточок», – зазначив пан Струк.

Для завершення будівництва школи, за оцінкою Надвірнянської райдержадміністрації потрібно майже у 13 мільйонів гривень. Однак, в області на цю потребу є лише 500 тисяч, тож вся надія на  державний Фонд регіонального розвитку.

«У нас є 200 тисяч з районного бюджету і 239 – з обласного. Думаю, що ми могли б залити перекриття і почати мурування. Однак, чи зведемо перший поверх, я сказати не готовий», – зізнається заступник голови Надвірнянської РДА Богдан Зеленчук.

Продовжити будівництво Чорнопотоківської школи чиновники обіцяють уже цього місяця. Та коли його завершать, прогнозувати не береться ніхто.