У 2019 році в Україні з’явиться ще одне свято

Наступного року в Україні офіційно відзначатимуть день народження Степана Бандери. Відповідну постанову прийняла у вівторок Верховна рада України.

У тексті документа, який прийняв український парламент, написано, що “Бандера був видатним діячем і теоретиком українського національно-визвольного руху”, інформує Znaj.ua.

У вівторок, 18 грудня, народні депутати ухвалили постанову про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2019 році. Згідно рішення ВР, в Україні з’явиться ще одне свято.

Відповідне рішення підтримали парламентрі 232 голосами. Законопроект опублікували на офіційному сайті українського парламенту.

В документі йдеться про те, що в 2019 році в Україні офіційно відзначатимуть 140 знаменних дат, серед яких — 110-річчя з Дня народження Степана Бандери.

Стосовно цього у тексті зазначається:

“1 січня — 110 років від Дня народження Степана Бандери (1909-1959), провідного діяча і теоретика українського національно-визвольного руху, голови Проводу Організації українських націоналістів, політичного діяча”.

Варто відзначити, що на державному рівні мають намір відсвяткувати дні народження Михайла Косача,Олени Пчілки, Дмитра Вітовського, Петра Олійника (військового діяча, полковника УПА), Ольги Басараб, Костя Левицького та інших діячів.

Степан Бандера ще з дитинства він ставав неодноразовим свідком війни, оскільки через його рідне село чотири рази (1914-1917) проносилися фронти першої світової і територія Галичини постійно переходила від одного окупанта до іншого. Саме у ті бурхливі роки відбувалися драматичні спроби відбудови та становлення української незалежної держави.

У 1929 році він стає активним членом ОУН (Організація Українських Націоналістів) де успішно займається нелегальною агітацією революційно-визвольної боротьби, ціль якої — встановлення незалежної української держави. І вже у 1931 році Степан керує усією пропагандою ОУН у Західній Україні.

Основною принциповою ціллю ОУН, як і інших націонал-патріотичних організацій того часу, була повна незалежність України від будь-яких загарбників.