Турчинов назвав два сценарії продовження війни Росії проти України

Перший сценарій – “найбільш небезпечний”. Другий сценарій – найбільш ймовірний, але “не менш небезпечний”.

Секретар РНБО Олександр Турчинов вважає, що Росія може почати повномасштабну війну проти України або продовжити війну “гібридну”, пише “Дзеркало тижня”.

“Намагаючись підкорити Україну, як у найближчому майбутньому, так і в перспективі, може бути реалізований один з двох сценаріїв”, – заявив він.

За його словами, перший сценарій розвитку ситуації “найбільш небезпечний – військовий сценарій, а саме повномасштабна військова агресія, яка є найбільш проблемною і небезпечною для самого Кремля, але до здійснення якого РФ готується”.

У якості підтвердження своїх слів Турчинов навів інформацію про концентрацію підрозділів ЗС РФ біля кордонів з Україною, мілітаризацію Криму.

“Другий сценарій не менш небезпечний. Це сценарій так званий гібридний, який на сьогодні залишається найбільш вірогідним. Він передбачає продовження бойових дій малої інтенсивності на Донбасі, але не виключає можливості локальних наступальних операцій російських регулярних і нерегулярних підрозділів, а також підривну діяльність в іншій частині країни”, – підкреслив секретар РНБО України.

У середині липня Турчинов заявив, що в разі загострення ситуації на сході України РНБО може внести до порядку денного питання про введення в країні воєнного стану.