Цей день в історії Коломиї і Прикарпаття: 17 квітня

“Дзеркало Коломиї” розпочинає продовжує нову рубрику — щоденно на сайті  публікуватиме календар історичних дат та персоналій від краєзнавця Василя Нагірного.

17 квітня 1912 р. до Коломиї з офіційним візитом прибув престолонаслідник Австро-Угорської імперії Кароль Франц Йосиф з дружиною Зитою Парменською. Тисячі коломийців і гостей міста вітали архикнязя вздовж його переїзду містом. Біля церкви св. Архистратига Михайла з привітальним словом від імені українського духівництва виступив о. декан Олександр Русин. Майбутній імператор в’їхав зі своїм почтом через спеціально споруджену тріумфальну арку на вулиці Євангелицькій (тепер Б. Хмельницького), де поважних гостей короткою промовою вітав посадник (голова) міста І. Клеський. До вечора не змовкали співи і панегірики на їхню честь, а довколишні вулиці й середмістя засяяли в святковій ілюмінації.

17 квітня 1942 р. в с. Малій Кизиліці Кулашакського р-ну Челябінської області (Росія) народився Маврід Гаріпов, син Маліха – відомий коломийський спортсмен, майстер спорту з самбо (1963), дзюдо (1978). Як тренер, підготував борців-першорозрядників, кандидатів і майстрів спорту, чемпіона України з вільної боротьби. Працював тренером при облраді ДСТ «Колос», проживав у Коломиї. Помер 22 травня 1998 в Коломиї. На його честь у місті влаштовують щорічний аматорський турнір з міні-футболу.