Додому Новини Економіка Троє прикарпатських вчених отримають президентські гранти для підтримки наукових досліджень

Троє прикарпатських вчених отримають президентські гранти для підтримки наукових досліджень

0
Поділитися

Троє молодих вчених з Франківська отримають гранти Президента для підтримки наукових досліджень.

Загалом, 54 молодим українським вченим дадуть гранти на загальну суму 3 540 000 гривень.

Don Yapon

Відповідне розпорядження було подано МОН та проголосовано на Уряді 22 березня 2017 року, йдеться на сайті відомства, передає “Дзеркало Коломиї“.

На конкурс до Державного фонду фундаментальних досліджень у 2016 році на здобуття грантів президента для підтримки наукових досліджень молодих учених на 2017 рік було подано 152 заявки. Саме з них і обирали кандидатів на отримання грантів.

Івано-Франківським науковцям вдалося отримати три гранти. Переможцями стали двоє викладачів ПНУ та один викладач з ІФНТУНГ.

Отже, грант надали:

БОГОСЛАВЦЮ Володимиру Васильовичу – 1987 року народження, кандидатові технічних наук, доцентові кафедри Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу для проведення дослідження “Вибір оптимальних рецептур бурових розчинів”;

ЛУЩАКУ Олегу Володимировичу – 1983 року народження, кандидатові біологічних наук, докторантові Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника для проведення дослідження “Молекулярні механізми трансгенераційного перепрограмування метаболізму”;

ЯКУБІВ Валентині Михайлівні – 1981 року народження, докторові економічних наук, завідувачеві кафедри Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника для проведення дослідження “Розробка економіко-правових інструментів державної стимуляційної політики розвитку альтернативних джерел енергії на базі деревообробних та сільськогосподарських підприємств”.

Учені отримають фінансові заохочення для досліджень екосистем, розробки противірусних препаратів, аналізу невербальної комунікації у криміналістиці, аналізу архівів УНР, соціологічного моніторингу студентського життя та ін.

Гроші на ці гранти вже зарезервовано у державному бюджеті на 2017 рік.

Для того, щоб ці кошти були надані молодим науковцям, залишився один крок – підписання відповідного розпорядження Президентом.