Додому Новини Суспільство Тримай мозок в тонусі: 5 дорогоцінних звичок

Тримай мозок в тонусі: 5 дорогоцінних звичок

0
Поділитися

Наш мозок, як і все тіло, змінюється з віком. Однак це зовсім не означає, що з віком знижується ваша розумова активність. Медичні дослідження показують, що якщо вести здоровий спосіб життя, то мозок буде думати ясно до глибокої старості.

 

1. Кидайте собі виклики
Don Yapon

Завжди вчіться! Мозок — це орган, який створений для того щоб вчитися. Нейронні мережі влаштовані так, що вони вбирають і постійно обробляють інформацію. І якщо ви не будете його годувати новими завданнями, то йому доводиться несолодко.

Вивчайте нову мову, здійсніть в реальність мрію навчитися грати на фортепіано або грати в шахи. І ще — читайте! Але не пости в соціальних мережах і заголовки новин, а реальні книги і цікаві пізнавальні статті.

Правда, коли ви кидаєте собі виклик, ви повинні бути абсолютно впевненими в тому, що ви подужаєте всі поставлені цілі.

2. Харчуйтеся правильно

Для мозкової активності потрібна правильна їжа. Важливо тримати вагу під контролем, а також запобігати розвитку серцево-судинних захворювань, які часто виникають при підвищеному рівні холестерину в крові.

Багаторазовими дослідженнями було помічено, що мозок дуже любить кольорові овочі і фрукти, оскільки в них міститься велика кількість антиоксидантів і поліфенолів, які відповідальні за уповільнення процесів старіння.

Крім овочів і фруктів, також необхідно включати в раціон харчування жирну морську рибу, в якій міститься велика кількість омега-3 поліненасичених жирних кислот. Найкорисніше для мозку лосось, оселедець і тунець.

3. Будьте соціально активні

Відзначено, що активне спілкування з людьми дозволяє сповільнити розвиток дегенеративних захворювань мозку і старіння. Просте спілкування з родичами і друзями — чудове заняття для мозку, за яке він буде вам вдячний.

Гарною підмогою в даному випадку можуть стати соціальні мережі, однак за тієї умови, що ви будете заводити нові знайомства в реальному житті. Тим не менш, реального спілкування з людиною не замінити ніякими соцмережами. Тому сміливо призначайте зустрічі, шукайте однодумців і просто цікавих людей, з якими можна поговорити на цікаві для вас теми.

мозок

4. Будьте фізично активні

Фізична активність потрібна не тільки для м’язів, але і для мозку. При цьому вас ніхто не змушує виснажувати себе тренуваннями в спортивному залі або бігти марафон. Помірних навантажень у вигляді швидкої ходьби або плавання буде цілком достатньо. Однак єдина умова — регулярність занять. Важливо постійно займатися спортом, підтримуючи своє тіло і розум в тонусі.

Спорт допомагає відволіктися від щоденної суєти. А якщо говорити про фізіологічний ефект спорту на мозок, то він в першу чергу пояснюється поліпшенням кровотоку, завдяки чому в мозкові тканини надходить більше поживних речовин і кисню. Таким чином, вдається істотно знизити ймовірність розвитку інсульту.

5. Менше стресу

Якщо ви часто нервуєте, то саме час зайнятися практиками, які дозволять вам заспокоїти нерви. Гарною підмогою в даному випадку буде хобі, наприклад, малювання, ліплення та інше. Така клопітна творча робота розслабляє розум, даючи мозку перепочинок.

При хронічному стресі порушується режим сну, підвищується рівень гормону стресу — кортизолу, що виснажує організм і може стати причиною розвитку депресії.

Джерело: ukrhealth.net