Коломия святкуватиме 775-річчя три дні поспіль

Народження, властиво дата першої писемної згадки про Коломию, припадає, як відомо, на 1241 рік. Тобто святкуватимемо 19 серпня, на Спаса, вже 775-і роковини нашого писанкового міста. І не тільки 19-ого, але й 20-ого, і 21-ого. Річ у тім, що 19 серпня — це п’ятниця, після якої два вихідних. То чому б, вирішили в ратуші, і вихідні не зробити для коломийців і гостей по-справжньому святковими?

Підготовка до такої поважної події розпочалася заздалегідь.

Як повідомляє “Дзеркало Коломиї”, на початку цього тижня в ратуші відбулося чергове засідання оргкомітету, очолюваного заступником міського голови Володимиром Бойцаном, у ході якого було обговорено найважливіші пункти програми святкувань. І хоча цілком можливе в подальшому коригування намічених планів, поспішаємо поділитися почутим на засіданні.

Отже, тон урочистостям зададуть, як завше, святкові богослужіння в коломийських церквах, традиційне освячення фруктів. Матимуть можливість скуштувати освячені фрукти й діти-сироти, вихованці інтернату, літні люди в геріатричному центрі, оскільки буде організована доброчинна акція «Подаруй частинку свята».

Зразу ж після богослужінь святковою ходою від собору Преображення Господнього до ратуші пройдуться військовики 10-ої гірсько-штурмової бригади, мажоретки, представники всіх рівнів влади, громадськості. Тут, на сцені біля ратуші, й відбудеться урочисте відкриття свята з врученням медалей, грамот і відзнак почесним громадянам міста й учасникам АТО.

Подальші урочистості перемістяться в парк ім. Трильовського, де змагатимуться в майстерності тенісисти, футболісти, шахісти, шанувальники йоги і східних єдиноборств. Також у парку буде відкрито дитячий майданчик і (можливо) скульптурну композицію за мотивами казки Олега Лобурака «Котик Ґудзик». До уваги естетів митці запропонують виставку художніх творів, навряд чи залишать когось байдужим змагання на гідроциклах, що відбудуться на озері.

Таким духовно, естетично і спортивно насиченим стане перший день святкувань. Наступний день, субота, обіцяє бути не менш яскравим. Нас чекають 20 серпня суцільні відкриття —студентського скверу, фестивалю вуличних мистецтв «Арт-візії», пам’ятника вуличному музиці… А ще будуть презентація муралу на Вічевому майдані, велопробіг, ігрова вікторина на тему історії Коломиї, фестиваль українського кіно, популярна гра «Холі», ретро-танці в парку ім. Трильовського…

І, нарешті, день третій, неділя. Розпочавшись службою в церквах, неділя продовжиться в бібліотеках і музеях міста презентацією виданих до ювілею книжок, фестивалем ковалів, фотовиставкою найкращих світлин зі святкувань, флеш-мобом «Коломия-775 з висоти пташиного лету». Одне слово, буде на що подивитися, чим надихнутися.

А насамкінець ми приберегли для вас, читачу, те, що називають родзинками. У ході святкувань ви матимете нагоду взяти участь у відкритті в середмісті обіцяного фонтану з підсвіткою, послухати спів хору-велетня з 775-ох учасників біля катедрального собору на Театральній, скуштувати незвичних розмірів яблучний пляцок, за випікання якого візьмуться на Коломийському хлібокомбінаті.

Не буде лише обіцяної раніше стели на місці давньої зустрічі польського і молдовського володарів, що її планували спорудити на Косачеві до 775-их роковин. Отож не варто сподіватися наразі й візиту до міста очільників трьох держав — України, Польщі й Румунії.

 

До теми:
«Дзеркало Коломиї» продовжує цикл матеріалів, присвячених 775-річчю першої літописної згадки про Коломию. З цієї нагоди щотижнево до 19 серпня публікуємо історико-краєзнавчі статті й розвідки, інтерв’ю з відомими уродженцями й мешканцями нашого міста, рідкісні світлини та інше.

Прочитати матеріали можна ТУТ.