Тіло професора Грабовецького пролежало на вулиці близько 3-ох годин. ФОТО

Як інформувало Дзеркало Коломиї, біля під’їзду свого будинку помер видатний український історик, професор Володимир Грабовецький.

Тіло померлого пролежало на вулиці близько трьох годин, поки поліція нарешті не організувала транспортування тіла. Приїжджала швидка допомога, яка не забрала тіло до моргу, повідомляє ДК з посиланням на Фіртку.

Слідчий Івано-Франківського відділу поліції Віталій Бакай категорично відмовився від коментарів і «порадив» звернутися в Центр зв’язків з громадськістю.

Головний лікар Івано-Франківської поліклініки №2 Оксана Ткачук пояснила, що якщо людина помирає на вулиці, то тіло має забрати поліція, де й проводиться судмедекспертиза.

«Згідно спільного наказу прокуратури, міністерства охорони здоров’я та поліції ми не маємо права виписувати посмертні довідки тим людям, які померли на вулиці. Тому доктор і не може нічого виписувати, бо наступного дня на дільничого терапевта прокуратурою буде заведено кримінальну справу. Посмертна довідка заповнюється у трьох екземплярах. Один залишається в поліклініці, інший надається для поховання в СОВБЕЗ і остання йде в міліцію. Отже, міліціонер написав у акті «помер на вулиці», а ми в посмертній довідці теж маєм написати місце смерті, і не можемо написати, що смерть настала вдома. В такому випадку ми вже нічого не виписуємо, а лише в кінці року знімаємо людину з обліку. Є законодавство і ми не можемо його порушувати», – прокоментувала Оксана Ткачук.

Сусіди повідомили, що чоловік проживав у квартирі сам. Його дочка мешкає у Львові. Подейкують, що у професора з дочкою був конфлікт.

«Пана Володимира я знаю як пацієнта вже 35 років. У нього була хронічна серцева недостатність, але від чого він помер я не можу сказати, то треба проводити судмедекспертизу», – зазначила дільничий терапевт.

k7saFKa2mOg P7EJSKv2sqg SJ_hGZsE_yM SWY_3fjxkqk VobXNJfa3SY