Додому Новини Суспільство «Свідки Єгови»: церква чи секта

«Свідки Єгови»: церква чи секта

7
Поділитися

Господь наш Ісус Христос збудував свою Церкву на апостолах своїх, яка триває безперервно, аж по нинішній час. Однак завжди знаходилися люди, які лише імітували єдину, святу, соборну й апостольську Церкву.

У Біблії бачимо цікавий випадок відносно таких імітаторів – «Злий дух озвався до них, кажучи: Ісуса я знаю і Павла знаю; ви ж хто такі?» (Ді. 19,15).

А хто ж такі так звані «Свідки Єгови»?

Самі про себе вони пишуть, що не являються сектою, оскільки вони не створювали нової релігії, що їхнім взірцем у поклонінні Богові є християни першого століття, про приклад яких записано у Біблії.

Чи так це насправді?

Згідно зі словником іншомовних слів, «секта» (лат. вчення, напрям, від наслідую) – це релігійна громада, що відокремилася від панівної церкви; відокремлена група осіб, що замкнулася у своїх вузьких групових інтересах.

І справді знаємо з історії, що організація Свідків Єгови (раніше «Товариство Сіонської Башти (ТСБ)» (1884), «Товариство Трибуни Народів» (1909), «Міжнародне Товариство Дослідників Святого Письма» (1913)) була заснована наприкінці ХІХ століття Чарльзом Тейзом Расселлом у США. Він тричі змінював своє віросповідання і врешті заснував своє – нове. Расселл залишив після себе велику спадщину статей, брошур і книг, їхній зміст випромінює глибоку неприязнь до інших віросповідань, а особливо до Католицької Церкви. Отже ознака, що організація Свідків Єгови являється сектою, є явною, адже вона виникла у певному часі і засновник її – звичайна людина, яка тричі змінювала віросповідання.

Свідки Єгови стверджують, що вони не секта, тому що секта – це небезпечна релігійна течія, котру очолює якась людина. Свідки Єгови не вважають жодну людину за свого провідника.

Чи так це насправді?

У 1972 році з приходом третього Президента (Свідків Єгови) Нейтана Норра була утворена Керівна рада як вищий духовний орган ТСБ з приблизно 10 осіб. Всі інші члени культу, по суті, є «нижчою кастою», оскільки їх праведність в очах Бога і майбутнє спасіння залежать від того, слухняні вони Керівній раді чи ні. Центральні їхні офіси розташовані в Брукліні і Паттерсоні (Нью-Йорк, США). Ніхто із адептів організації не має права піддавати критиці владну еліту.

Починаючи з 1943 року, кожен адепт культу був зобов’язаний навчатися психологічним методам вербування нових адептів. Для цього була введена «Школа теократичного служіння». Таким чином робиться ставка на залучення в культ шляхом маніпуляції нових членів.

Родичі, друзі, священики і всі, хто заважає адептові вивчати Біблію із організацією, стають ворогами, які відштовхують від Єгови. Те ж стосується і різного роду критичної інформації супроти організації. Тобто накладається заборона на незалежне мислення та заборона на ознайомлення з будь-якою критикою.

Всі релігії світу, окрім Свідків Єгови, вважаються сатанинськими, і люди, які їх сповідують, загинуть у Армагедоні. І все назагал, що не стосується цієї організації, є від лукавого. Таким чином відбувається демонізація навколишнього соціуму.

В організації діє заборона на шлюб з людиною не із культу, тобто створюється психологічний тиск на молодь і маніпулювання їхніми почуттями. А якщо, наприклад, батько покинув організацію, то йому вкрай важко потім зустрітися з дітьми, які залишились у культі разом із матір’ю.

З 1945 року керівники культу ввели заборону на переливання крові. Це призвело до великої кількості смертей, у тому числі і серед малих дітей. Подібне було, коли ввели у 1931 році заборону на вакцинацію, а у 1967 році адептам заборонили лягати на операції по пересадці донорських органів. Таким чином відбувається непрямий акт вбивства.

Свідки Єгови не голосують на державних виборах, оскільки вважають себе виключно громадянами Царства Єгови. Не шанують Державний прапор, бо вважають його емблемою ворожого уряду; ототожнюють його з поганським звичаєм та ідолопоклонством. Свідки відмовляються від участі у військових оборонних програмах своєї країни, бо служать у армії Єгови, а національна армія є частиною ворожого табору.

Все це і багато іншого вказує на те, що організація Свідків Єгови є не просто сектою, а тоталітарним деструктивним культом.

«Молю вас, браття, стережіться тих, хто чинить розколи та спокушає наперекір вченню, котрому ви навчились, і тікайте від них» (Рим. 16,17-18).

отець Юрій СВИЩ

 

Від редакції:

«Локомотив» та школу №5 віддають в оренду Свідкам Єгови

На сайті «Свідків Єгови» знаходимо, що 23 березня вони організовують на Коломийщині Щорічне відзначення Спомину смерті Ісуса Христа. Серед вказаних в анонсі місць проведення – дві комунальні споруди у Коломиї. Зокрема, їм в оренду планують віддати приміщення ФСК «Локомотив» та ЗОШ №5. Обидві будівлі – комунальні споруди і не передбачені для використання у якості культових споруд.

Тому виникає питання: на якій підставі проводитимуться зазначені заходи та який фінансовий чи інший зиск отримає від їхнього проведення громада міста Коломиї?

До слова, приміщення ФСК «Локомотив» не вперше віддаватимуть в оренду такого роду організаціям. 28 лютого у стінах будівлі збиралася організація «Нове покоління». Як зазначалося в анонсі, на присутніх чекало «звільнення від родових проклять», а люди натомість мали принести із собою допомогу у вигляді продуктів.

7 Коментарі

 1. Свідки Єгови одна із офіційних релігій в Україні і відома своєю проповідницькою діяльністю. Отримати інформацію про свідків Єгови можна на оф. сайті або ж від них самих. Нажаль автор статті через незнання, чи упередженість не перевірив інформацію, яку використав у статті.
  Термін “секта” не використовується в релігієзнавстві, немає його і в законодавстві України. Загальновизнаного визначення “терміну” секта не існує. “організація Свідків Єгови (раніше «Товариство Сіонської Башти (ТСБ)» (1884), «Товариство Трибуни Народів» (1909), «Міжнародне Товариство Дослідників Святого Письма» (1913))” – до 1931 року свідки Єгови називались “Дослідниками Біблії” – “Товариство Вартової Башти, Біблій і Трактатів” – це юридична особа, якою послуговувались “Дослідники Біблії”, а пізніше свідки Єгови.
  Чарльз Расселл не змінював своє віросповідання тричі. Він виховувався як пресвітеріанин, в юнацькі роки став прихожанином Конгрегаціоналістської церкви. Погляди Пресвітеріанської і Конгрегаціоналістської церкви ідентичні, відрізняються тільки способи керування громадами. Пізніше Расселл розчарувався у християнстві, досліджував східні релігії і став агностиком. У 18 років він випадково потрапив на зібрання Адвентистів і це знов заохотило шукати істину в Біблії.

 2. Рассел хоч і співпрацював з адвентистами, ніколи не був членом їх громад. Погляди Расселла не були новими – аналогічні погляди можна знайти у багатьох сучасних йому релігійних організаціях. Рассел зовсім не був налаштований проти існування інших релігій, хоч і критикував їх небіблійні погляди. Він вважав що фрагменти істини розпорошені по різних течіях і намагався зібрати їх до купи.

 3. На мою думку, перш ніж помістити таку статю, журналісти Дзеркала Коломиї, мали б добре дослідити матеріал, перевіривши терміни які вживає автор і на скільки вони відповідають релігії Свідків Єгови.
  Адже це питаня не стосується якоїсь малої групки невчених людей в Коломиї. Сьогодні нас люди вже добре знають, нас знають наші сусіди, співробітники та родичі і знають вони нас зовсім з іншої сторони, не з такої як хотів змалювати Свідків автор статті.
  Така неправдива інформація непомішає нашій репутації, адже час незнання минув, і люди дивляться не тільки на те що говориш, а що й робиш.
  А ми жервуючи своїм часом навчаємо людей правди з Біблії, безкоштовно розповсюджуємо літературу і відвідуємо тих хто потребує підтримки.
  Люди це цінують і висловлюють нам свою вдячність.

  Не можу зрозуміти одного, яка мета цієї статті?
  І яку роль в цьому відіграла газета Дзеркало Коломиї?

 4. Погоджуюся з автором статті,особливо в оцінці інертної суспільної позиції ,яка в сучасних умовах є неприпустимою. У своїй проповідницькій діяльності Свідки Єгови акцентують на безпомилковості тільки свого вчення,що не сприяє конфесійному порозумінню,християнській солідарності і зрештою просто не відповідає дійсності,адже жодний з трьох передбачених керівниками течій в 20ст.”кінців світу”так і не відбувся,а вчення про обраних,що житимуть у небесному ,а не земному царстві прямо суперечить обітниці Христа .

 5. Ну скільки вже можна лити брехню на Свідків Єгови. Пам’ятайте слова з Біблії:” Як зачули ж оце, запалилися гнівом вони, та й радилися, як їм (першим апостолам) смерть заподіяти? І встав у синедріоні один фарисей, Гамаліїл на ймення, учитель Закону, поважаний від усього народу, та й звелів на часинку апостолів вивести. І промовив до них: Мужі ізраїльські! Поміркуйте собі про людей цих, що з ними робити ви маєте. Бо перед цими днями повстав був Тевда та й казав, що великий він хтось, і до нього пристало з чотириста люда. Він забитий, а всі ті, хто слухав його, розпорошились та обернулись в ніщо. Після нього повстав, під час перепису, Галілеянин Юда, та й багато людей потягнув за собою. Загинув і він, а всі ті, хто слухав його, розпорошились. І тепер кажу вам: Відступіться від цих людей, і занехайте їх! Бо коли від людей оця рада чи справа ця буде, розпадеться вона. А коли те від Бога, то того зруйнувати не зможете, щоб випадком не стати і вам богоборцями! І послухались ради його.
  (Дії Апостолів 5:33-39)

 6. Всю правду написати в статті , вас давно пора заборонити в Україні, ви страшну небезпеку ведите на Україну, виступаючи нагло проти проти батьківської традиційної Христової церкви ,ще багато антидержавних поглядів,я дивуюся,що влада така байдужа …