“Сто метрів творчості”: 9 травня у Коломиї пройде фестиваль вуличного мистецтва

9 травня, у понеділок, у Коломиї на проспекті Чорновола відбудеться фестиваль вуличних мистецтв “Арт-Візія”.

Фестиваль вуличних мистецтв має стати суттєвим чинником для відродження культурного обличчя Коломиї, зокрема її середмістя, пише “Дзеркало Коломиї“. Цей захід – альтернатива стихійній торгівлі на центральній вулиці міста.

Фестиваль має заповнити проспект мистецькими подіями і перетворити хоч один день у місті на мистецьке свято. “Арт-Візія” об’єднує довкола себе музикантів, театралів, художників та майстрів з цілої України.

У Коломиї фестиваль вуличного мистецтва відбудеться втретє. Реалізація цього проекту стала можливою завдяки співпраці двох громадських організацій – “Генези” та “Коломийських атракцій”. Віконська Софія-Надія, заступник голови ГО “Коломийські атракції”, розповіла, що спонукало до ідеї провести фестиваль такого формату.

Проект «АРТ-ВІЗІЯ» започатковувався як альтернатива стихійній торгівлі, яка процвітала на проспекті Чорновола. Тоді Сергій Коцюр об’єднав креативних людей, які розробили ідею та стратегію фестивалю вуличних мистецтв як альтернативу стихійним явищам. Сьогодні ж ми працюємо у тісній та дружній команді з Василем Лабичем, Оленкою Бойцан, Юрієм Коцюром та іншими активними коломиянами на відродження Коломиї як культурного осередку, адже мистецтво не повинне мати жодних рамок, воно може виходити до людей та дарувати незабутні емоції“.

Усі організатори працюють на ідейних засадах, як розповідають, задля відновлення культурного обличчя міста та мистецького оживлення проспекту Чорновола.

Для мене “Арт-візія” – це справжня подія! Для жителів міста, що це не звикли до традиційного фестивалю, це суспільна несподіванка. Я, як організатор мистецької ярмарки, завжди, тішусь, що маю можливість зібрати у одному заході так багато майстрів! Згодом, це стане арт-візійна тусовка. Зазвичай, фестиваль вуличних мистецтв обмежується музичною частиною та наша арт-візія об’єднує в собі виставку картин, ярмарку-продаж та проведення майстер-класів. Тож фестиваль у Коломиї – це свято мистецтва та емоцій“, – каже Оленка Бойцан, організатор мистецької ярмарки.

Арт-візія – унікальний фестиваль за своїм походженням в Україні. “Сто метрів творчості” – саме під таким гаслом захід пройде в цьому році. Запрошені учасники з різних куточків України: з Івано-Франківська, Львова, Вінниці, Чернівців, Кривого Рогу, Тернополя, Харкова та ін. Але основну частину складають, звісно, коломияни. А до реалізації проекту залучено близько півсотні волонтерів.

13153301_1129497703777935_1816062154_n 13140664_1129497697111269_1687331759_n 13152817_1129497693777936_671873228_n

Надія Стефурак