Myhelix – стартап, який продовжить вам життя

У 2016 році в Україні з’явився стартап в сфері digital health під назвою Myhelix. На основі сучасних методик він інтерпретує аналіз ДНК для складання індивідуальних рекомендацій по харчуванню. 

Ідея “Myhelix” – розуміти свої генетичні ризики і робити профілактику для їх усунення. Якщо деякі речі не можна усунути, тоді їх можна відтермінувати у часі і,як результат, людина довше залишатиметься здоровою, інформує “Дзеркало Коломиї” з посиланням на Українську правду.

Але виявилося, що до сих пір наукові досягнення фармакогенетики застосовують тільки окремі клініки США і Європи. В Україні про подібні протоколи діагностики і лікування багато медиків навіть і не чули.

СЕО унікального проекту стала Дарія Лосева, а Руслана Шадріна зайняла позицію директора з досліджень. Ще на самому початку роботи їх намагалися “затягнути” наукові інститути Польщі, але засновниці проекту твердо вирішили залишатися в Україні.

“Усвідомивши це, я разом зі своєю подругою і колегою Русланою Шадріною вирішили, що ідеї фармакогенетики слід просувати набагато активніше. Потрібно швидше переходити від теорії до практики, популяризувати генетику в Україні, – розповідає Дарія Лосева. – У результаті після магістратури ми створили проект з розробки лайфстайл-рекомендацій на основі аналізу ДНК”.

1 лютого 2017 року Myhelix вийшов з тестового режиму, а 7 лютого в проект надійшли перші інвестиції. Сьогодні кожен бажаючий за 1950 грн може замовити аналіз ДНК і індивідуальні рекомендації по харчуванню.

“Генетика мене захоплює. Розуміння тих можливостей, які відкрилися після 2001 року у зв’язку з секвенуванням генома людини, надихає пізнавати себе до найдрібніших подробиць, пізнавати професійно, – каже Лосева. – Тому що, коли ти знаєш свої слабкі місця, тоді можна підбирати профілактичні методи і продовжувати життя. У цьому якраз і полягає ідея нашого проекту “.