Спецпроект до Дня вчителя “Коломийські альма-матер”: четверта, п’ята і сьома школи

Дзеркало медіа завершує фотопроект до Дня працівника освіти про коломийські альма-матер.

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 ім. Сергія Лисенка

Торік школі виповнилося 30 років. На даний момент тут навчається 1219 учнів. 110 вчителів забезпечують навчально-виховний процес. Тут поглиблено вивчають англійську мову.

“Школа має тенденцію до збільшення  чисельності учнів, впродовж 2-х років підряд ми набираємо по 5 класів на паралелі, тому що є дуже багато бажаючих навчатись у нашому навчальному закладі. Що стосується наших випускників, практично 100% продовжує навчання у ВНЗ як України, так і за її межами. В школі я працюю вже 22 роки, викладаю математику та інформатику”, – розповідає Віталій Володимирович Галів, заступник директора з навчально-виховної роботи.

Учениця восьмого класу Оля Кушляк  каже, що тут цікаво, дуже хороші вчителі, також гарні стосунки з усіма класами, смачно годують. В планах у дівчини вивчити англійську мову і займатись також мистецтвом.

Також взяли коментар в пані Олександри, яка якраз забирала свою племінницю  зі школи.

“Я особисто і батьки Єви задоволені, що вона навчається в даній школі. Особливо завдячуємо  вчителю 2-Г класу Тетяні Володимирівні Никофорук, яка віддає своє серце цим дітям, яка розумна, освічена і надзвичайно добра”.

Також сама учениця Єва каже, що всі предмети подобаються, особливо малювання, як виросте – хоче стати художником.

Коломийська ЗОШ №5 імені Т. Шевченка

Школі понад 100 років. Тут навчається 603 учні. Цього року є три  перші класи, 76 першокласників  “Нової українській школи”. Тут вивчають англійську, французьку та польську мови.

“Робота вчителя не з легких, але я дуже щасливий, коли діти цікавляться, задають актуальні  питання, я щасливий, що маю таких розумних дітей, діти – це щастя. З моменту, коли я лише став директором  – це 25 років тому, стали інші діти, гарні діти, розумні діти, психологія відносин змінилась, я часто запитую їх: “Діти, ви чули, щоб я хоч раз кричав, діти відповідають: “Ні”. Діти розуміють мову, от за це я люблю їх і іноді себе (всміхається). Люди часто можуть казати: “Такі діти стали” – стали прекрасні діти, це діти, які не мають відчуття внутрішнього страху, проте чомусь в батьків тепер з’являється страх, що в їхніх дітей його немає – нонсенс. Також наша школа у рейтингу коломийських шкіл є третьою по предметних олімпіадах, після гімназії і ліцею, і по відсотковому рейтингу дітей, хто здав на 180 і більше балів  ЗНО,  5-та школа стала першою в Коломиї і  7-ою в області”, – розповідає  директор школи Богдан Тадейович Лазор, викладач фізики.

“Наша школа особлива своїми звичаями та традиціями. Тут на свято Покрови Пресвятої Богородиці учнів початкових класів посвячують в козачата, в школі нас є каплиця, в якій відправляється Свята Літургія, яку служить отець Юрій з катедрального собору УГКЦ. Також щорічно проводяться свята, приурочені Тарасу Шевченку”, – розповідає Олена Василівна Харук, заступник директора з навчально-виховної роботи та вчитель зарубіжної літератури.

Ольга з 8-Б класу розповідає: “Найбільше я люблю урок англійської мови, тому що саме цей  предмет у наш час є дуже важливий, адже англійська – мова міжнародного спілкування. Системою навчання в школі задоволена. В майбутньому хочу стати журналісткою”.

“Бути вчителем – це бути зразком для учнів, бути помічником, другом, нести добро, бути порадником. Я мріяла про цю професію з дитинства, в мене ціла сімейна династія вчителів – бабуся, тітка, дядько. Працюю в цій школі 11 років. А загалом 20 років в освіті”, – зізнається Алла Вікторівна Вадюк, учитель інформатики в 5-11 класах.

Коломийська ЗОШ І-ІІ ст. № 7

Перші згадки про школу на околиці Коломиї, як філії Головної окружної школи, сягають 1873 року, про це писала газета “Руська правда” за 1875 р.

У 1902 р. вона зареєстрована як однокласна мішана школа ім. Святого Володимира. В школі навчалося 250 учнів різної національності.

В 1911 році в теперішньому приміщенні функціонувала докласова школа, в якій навчалися українські, єврейські і польські діти. Наразі тут навчається 242 учні. В першому класі навчається 30 учнів.

“Нова українська школа у всіх наслуху, я особисто вважаю, що реформа школи давно назріла і  вона йде в правильному напрямку, тому що час змінився, світ змінився, і сучасні діти і їх батьки розуміють, що їм буде потрібно в житті. Важливо, щоб люди могли себе знайти і реалізувати в житті. Найбільшим задоволенням є саме урок, спілкування з дітьми. Родзинкою нашої школи є новий проект, який ми започаткували – це сад на задньому дворі, де діти вчаться садити, щепити, я надзвичайно люблю свій предмет – біологію, і саме такі ідеї, це можливість не тільки вчитись на теорії, а і практично. Природничі науки насправді вимагають значних капіталовкладень. На жаль, на це бракує коштів…

Однією із переваг школи є те, що вона невеличка. Тут всі знають всіх. Всі близькі між собою. В малій школі ідеальна освітня атмосфера, ще б трішки допомоги, щоб ми були більш сильніші в фінансовому плані, то було б чудово.

Також як варіативна частина є хореографія, в школі працюють різноманітні гуртки, серед яких драматичний, спортивний. Життя школи не закінчується після уроків. На даний момент викладає 37 вчителів – вчителі досвідчені, більше 50% – вищої категорії,  є молоді вчителі, в яких зовсім інший всесвіт, я захоплений молодими людьми, які справді хочуть і готові працювати і робити зміни, вони зроблять світ кращим”, – розповідає   Олександр Миколайович Каленчук, заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель біології, який також крім своєї любові до біології має ще одну – до фотографії.

Деякі з них розміщені в школі. Також у навчальному закладі  з’явились інклюзивні класи, де діти з особливими освітніми потребами, які раніше вчились в інтернатах, мають можливість навчатись в новому освітньому середовищі, в школі серед інших дітей, що є надзвичайно ефективним способом. Також сприяє активній соціалізації цих дітей, а також несе виховний процес для інших учнів.

Поспілкувались також із дітьми, хтось на позакласному занятті робив приклади, хтось вже збирався додому. Арсен і Іван –  люблять фізкультуру, Влад –  математику,  каже, що хоче стати столяром, Богдані ж подобається українська мова, каже, що хотіла б стати лікарем.

 

В кожного  свій внутрішній світ і свої  уподобання.  Попереду багато щоденних виборів, доросле життя  та поки всі вони учні, діти, які лише починають свій  життєвий шлях. І хтось осягає, а хтось, можливо, і ні, вагу і цінність тих перших знань, виховання і  навчання в школі.

Автор: Віталій Бирчак

Фото: Андрій Каня

Читайте також: Фотопроект до Дня вчителя “Коломийські альма-матер”: гімназія та природничо-математичний ліцей.

Спецпроект до Дня вчителя “Коломийські альма-матер”: перша, друга та десята школи.

Спецпроект до Дня вчителя “Коломийські альма-матер”: третя, шоста і восьма школи.