ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Сьогодні вшановують захисників Донецького аеропорту. ФОТО

У Києві відбувся вечір пам’яті останніх захисників донецького аеропорту. Організатори – військові та їх близькі, благодійний фонд учасників бойових дій «Єдність побратимів» і громадська організація «Українська асоціація інвалідів АТО» – зібрали разом бійців, які пройшли ДАП, і 140 членів родин загиблих там воїнів.
[pull_quote_right]Оборона ДАП тривала 242 дні, з 26 травня 2014 року. Найзапекліші бої тривали з 16 по 19 січня 2015 року: майже безперервні обстріли[/pull_quote_right]
Оборона ДАП тривала 242 дні, з 26 травня 2014 року. Найзапекліші бої тривали з 16 по 19 січня 2015 року: майже безперервні обстріли, захисників аеропорту травили невідомим газом. Але, як потім казали, «люди витримали, не витримав бетон» – через підрив рухнули перекриття у терміналі аеропорту, більше 50 бійців загинуло, українські сили відступили. Як пише газета "День", вечір «Легендарні герої – «кіборги» присвятили саме тим, хто загинув в останні дні оборони аеропорту. Вшанували пам’ять бійців 80-ої окремої високомобільної десантної бригади 3-го батальйону, 81-ої, 93-ої, 95-ої окремих аеромобільних бригад, 90-го окремого аеромобільного батальйону, 57-ої окремої мотопіхотної бригади і 74-го окремого розвідувального батальйону. На події вручали нагороди родичам загиблих, демонстрували фото і відео того, як боронили ДАП. «Треба не забувати, що війна не закінчилася. І пам’ятати, що мир і тиша тут – завдяки людям, які воювали там, – каже полковник В’ячеслав Засенко, який у листопаді-грудні 2014 року керував зведеним загоном Повітряних сил ЗСУ у районі ДАП. – Ми воювали не просто з ворогом, ми воювали за нашу нову країну. Країну, де люди одне одного поважають, розуміють, де «мажори» не вбивають людей. Зараз для цієї нової країни робиться дуже мало. Багато молодих людей, які мають зі зброєю у руках відстоювати батьківщину, спокійно собі живуть у Києві, не знають, що таке війна, не бачили зруйнованих будинків. Інколи стає сумно. Але вже є ціле покоління молодих хлопців, яких мобілізували, – їх вже нічим не перелаштуєш, вони будуть патріотами України». Події на честь «кіборгів» продовжаться і наступного тижня: голова «Всеукраїнського альянсу бійців та волонтерів АТО» Олексій Копишинський розповів, що 22 січня, у День соборності України, біля Стіни пам’яті на Михайлівській площі у Києві люди вшанують всіх захисників донецького аеропорту. А Сергій Тріскач, голова правління громадської організації «Українська асоціація інвалідів АТО», додає: «Після заходів 16 і 22 січня громадськість звернеться до прем’єр-міністра і президента України, щоб 16 січня, день останніх захисників донецького аеропорту, зробити державним святом. Щоб цей подвиг назавжди залишився у пам’яті суспільства як приклад героїзму українців».