Сьогодні найдовший день у році — день літнього сонцестояння, який триватиме понад 17 годин

У 2017 році день літнього сонцестояння відзначають 21 21 червня.

Це найдовший день в році – він триватиме 17 годин 32 хвилини, а сонце досягає максимально високої позиції. Також цей день вважають початком астрономічного літа.

Вчені досі не можуть дійти спільної думки, коли язичники почали відзначати день сонцестояння. Відомо лише, що це було ще задовго до нашої ери, пише “Дзеркало Коломиї” з посиланням на Львівську газету.

Літне сонцестояння мало величезне значення для наших предків. За часів язичництва сонце мало божественну владу над усім живим, а літнє сонцестояння означало найвищий розквіт всіх сил природи. Вважалося, що народжені в цей день мають велику силу.

Тому й зараз у багатьох людей свято сонцестояння асоціюється з поклонінням силам природи та ворожіннями.

В день літнього сонцестояння відзначали свято середини літа, яке називали Літа. Цього дня стрибали через вогнище, співали пісні та просто веселилися.

У давнину у цей день проводили ритуали за участю вогню та води. Наприклад, вважалося, що купання у водоймах очищують душу.

Також і полум’я мало властивості ощирення: матері спалювали сорочки хворих дітей. За повір’ям, разом з одягом горіла і хвороба.

Предки мали традицію в день літнього сонцевороту зустріти світанок, вони були переконані, що це дає сили і здоров’я на весь рік і оберігає від неприємностей.

Слід зазначити, що у році два сонцестояння – зимове й літнє. У північній півкулі зимове сонцестояння відбувається 21 грудня (перед високосним роком – 22 грудня) і тоді спостерігається найкоротший день та найдовша ніч, а літнє – 21 червня (у високосний рік – 20 червня).
Народні прикмети:

Дощ в літнє сонцестояння – неврожай і бідний рік.
Вранці багато роси – до багатого врожаю.
Якщо в небі багато зірок – буде грибне літо.
Вода, яку набрали вранці 21 червня, вважається цілющою.

Доброю прикметою в день літнього сонцестояння вважалося зустріти світанок – це дає сили і здоров’я на весь рік і оберігає від неприємностей.