Сьогодні християни святкують Благовіщення Пресвятої Богородиці

Це одне з дванадцяти найбільших свят, яке щороку відзначається в один і той же день – 7 квітня.

В основі свята — повідомлення архангела Гавриїла Діві Марії “благої вісті” (звідси і Благовіщення) про народження у неї божественного немовляти, Спасителя роду людського описаного у Євангелії від Луки. Після того, як Марію заручили з Йосифом, з’явився до неї архангел Гавриїл і сказав:

“Радуйся, благодатна, Господь з тобою. Зачнеш у лоні і породиш сина і назвеш його Ісус. Він буде великий і Сином Всевишнього назветься, і дасть йому Господь Бог престіл Давида, батька його, і царюватиме над домом Якова повіки та й царству його не буде кінця.”

Марія ж сказала: “Як же це станеться, коли я мужа не знаю”. Відповів архангел: “Дух Святий найде на тебе й сила Всевишнього окриє тебе, — тим-то й Святе, що народиться, назветься — Син Божий. У Бога нема неможливого”.

І сказала Марія: “Я раба Господня, нехай буде мені по твойому слові”.

Святкування Благовіщення встановлене Церквою у IV ст. після того, як самостійно почали відзначати Різдво Христове. Дату Благовіщення встановили, відрахувавши 9 місяців від Різдва.  Крайні строки, з якими збігається Благовіщення, — четвер 3-го тижня Великого посту та середа Пасхального тижня (за Юліанським календарем). Відповідно до значення цього дня церковне святкування Благовіщення не скасовується, навіть якщо свято припадає на Великдень; піст заради нього послаблюється. В залежності від часу, свято може тривати 3 дні або 1 день.

Як відомо, у Коломиї є церква Благовіщення, збудована 1587 року. Храм має вагоме історичне значення для Покуття.

За сприяння благодійного фонду “Покуття” нині триває реконструкція храму, щоб повернути  йому первісний вигляд.