Сьогодні — Чистий четвер: що потрібно і що не можна робити в цей день

Сьогодні, 13 квітня, віряни відзначають Чистий четвер – один з найважливіших днів Страсного тижня.

За біблійною легендою, саме в четвер відбулася трапеза Ісуса Христа з його учнями, відома як Таємна вечеря, коли Юда зрадив свого вчителя, пише “Дзеркало Коломиї” з посиланням на Апостроф.

Назва свята пов’язана з обрядом обмивання ніг. На Сході здавна миття ніг тим, хто прийшов розділити трапезу, вважалося ознакою гостинності. Не було прийнято приступати до дегустації страв, не будучи чистим. Особливістю цього дійства в той самий вечір було те, що традиція була виконана не слугою, а самим Ісусом Христом, в знак того, що його вчення передбачає рівність всіх незалежно від стану і статусу та готовність прийти на допомогу, радіти кожному гостю.

Традиційно в Чистий четвер вважається днем приведення в порядок свого житла.

Що не можна робити у Чистий четвер

Не давайте в борг нікому, не виносьте цінних речей і не робіть великих покупок.

Все потрібно робити поступово, логічно і правильно. Тому в Чистий четвер не можна братися за приготування їжі, особливо святково’, до того, як в будинку буде ретельно прибрано. Також потрібно подбати про себе. Це стосується не тільки прийняття душу або ванни, але і впорядкування своїх думок.

На ніч з Великого четверга на Страсну п’ятницю не можно залишати замочену білизну, яку не встигли випрати, а також невимитий посуд.

Якщо ви не встигнете зробити генеральне прибирання у Чистий четвер, то цього не можна буде робити ще шість днів.

Як і в інші дні Страсного тижня не можна гадати, веселитися, відзначати свята, співати і танцювати.

Що можна робити на Чистий четвер

Відвідувати храм, брати участь у богослужіннях, починати готувати скоромну їжу до свята Пасхи, але не пробуючи її. Можна вже розмальовувати писанки, готувати святковий одяг на неділю, працювати. Оскільки у Страсну п’ятницю перевантажувати себе дуже небажано.

Вважається, що Чистий четвер – найбільш вдалий день в році, щоб вперше постригти маленьких дітей.

В цей день потрібно принести з церкви так звану страсну свічку: вважається, що вона допомагає в лікуванні різних захворювань. В цей же день готують четвергову сіль — звичайну сіль перепікають в печі, а після освячують у церкві. Багато людей впевнені, що така сіль також володіє цілющими властивостями.