Сміттєпереробний завод побудують на Коломийщині

Підприємство «АВЕ Коломия» планує побудувати у Коломийському районі міжрегіональний сміттєпереробний завод потужністю 150200 тисяч тонн сміття на рік.

Створення підприємства дозволить вирішити питання утилізації відходів, сконцентрованих у населених пунктах Коломийського, Городенківського, Снятинського районів та міста Коломиї. Завод зможе обслуговувати 250 тисяч населення.

«Таким чином, ті полігони зі стихійними сміттєзвалищами, які на сьогодні є на території цих трьох районів, будуть закриті, – коментує виконавчий директор ТОВ «АВЕ Умвельт Україна» Микола Бутенко. – Громада, на території якої побудують завод, отримає кілька преференцій: нові робочі місця та податки у місцевий бюджет».

Якщо завод працюватиме у дві зміни, то в «АВЕ» обіцяють створити приблизно 50–60 нових робочих місць.

«Громада, на території якої буде розташований полігон, додатково дотуватиметься з місцевих бюджетів тих населених пунктів, які користуватимуться її послугами», – додає Микола Бутенко.

У Коломийській райдержадміністрації розповідають, що зі схожими пропозиціями по будівництву сміттєпереробного заводу до них звертаються часто.

«Зустрічаємося з усіма потенційними інвесторами, вивчаємо їхні пропозиції. Віддаємо перевагу тим підприємствам, які вже працюють на цьому ринку та мають певні результати, тобто можуть показати нам результати своєї роботи. Бо у Коломиї вже є гіркий досвід з інвесторами, які пообіцяли побудувати сміттєпереробне підприємство, але далі слів справа не пішла. Їм, правда, виділили землю, яка й досі перебуває в їхній оренді, – каже голова Коломийської РДА Любомир Глушков. – Ще одне важливе питання – яку вигоду отримає громада, на території якої побудують підприємство. По-перше, нас цікавлять нові робочі місця. По-друге, підприємство буде зареєстроване і тому сплачуватиме податки, а це нові надходження до бюджету. І третє – чи не найважливіше – збереження екології. У Коломиї вже є гіркий досвід зі сміттєзвалищем, яке не відповідає жодним санітарним нормам. Тому полігон має відповідати європейським стандартам. «АВЕ» пропонує нам відвідати полігон у Чехії, який вони побудували. Там зможе подивитися на результат їхньої роботи».

У Коломийській РДА прогнозують, що сміттєпереробний завод за сприятливих умов зможуть побудувати приблизно за рік.