Сигарети подорожчають у 6 разів

Незабаром в Україні значно подорожчають сигарети. Ставка акцизу на сигарети збільшиться з 15 євро до 90 євро за 1000 штук.

За словами економічних експертів, подорожчання пов’язане через євроінтеграційні зобов’язання України. Про такі зобов’язання українського уряду говорили під час круглого столу на тему «Покращення громадського здоров’я та економічні вигоди від наближення акцизів на тютюнові вироби в Україні до рівня країн ЄС», повідомляє «Преса України».

Передбачається, що ціни на сигарети зростатимуть щороку, аж поки Україна не збільшить специфічну ставку акцизу на сигарети до 90 євро за 1000 штук. Наразі акциз в Україні становить 15 євро за 1000 штук. Ця ціна дорівнює 425 гривням.

«У рамках виконання Рамкової конвенції ВООЗ щодо боротьби проти тютюну та Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (Стаття 352) передбачено щорічне зростання, в якому буде враховано рівень інфляції і доходів населення. Україна повинна збільшити специфічну ставку акцизу на сигарети до 90 євро за 1000 штук. В даний момент цей показник в Україні дорівнює 425 гривень, тобто 15 євро», – сказано в звіті круглого столу.

Мінфін виніс пропозицію збільшити адвалорну ставку акцизу, яка нині становить 12 відсотків. Так, депутати запропонували підняти ставку до 15 відсотків від максимальної роздрібної вартості товарів. На початку 2016 року Мінфін підняв фіксовану частину тютюнового акцизу. Вона збільшилась на 40 відсотків.