Що нового прочитати: 4 книжкові новинки Коломиї

ПЕТРІВ Михайло. Коломия – наше місто. – Коломия: Вік, 2016. – 104 с. [Наклад 1000 примірників].

Кольорова книжка-альбом знайомить з листівками серії «Коломия – наше місто» (32 різновиди), яка зреалізована в однойменному проекті автора видання. Читач має можливість дізнатися про коломийські будівлі, які відтворили митці на крихітних картинках. Довідки підготували краєзнавці М. Кочержук та В. Нагірний. Автор передмови – М. Савчук, дизайн О. Ясінської, Ю. Венц та М. Ясінського, на форзацах – фотопанорама міста Т. Салівон.

Подано титул і зворот кожної листівки з українськими й анґлійськими текстами. Є кількамовний перелік карток. У кінці книжки вміщено відому пісню «Завітайте до нас в Коломию» українською, анґлійською, німецькою, польською, французькою та есперанто мовами з ілюстраціями В. Михальчука.

Книжка-альбом М. Петріва стала першою літературно-мистецькою ластівкою до 775-річчя Коломиї.

ПЕТРІВ

САВЧУК Микола. «О, мама міа!». – Івано-Франківськ: Фоліант, 2016. – 46 с. [Наклад 500 примірників].

Відомий коломийський сміхотворець пропонує шанувальникам веселого слова свої віршовані й прозові гуморески про українських заробітчанок в Італії та про їхні зв’язки з Україною. Частина з них побачила світ у часописі «Патилько», частина є в концертному репертуарі автора.

Обкладинку та ілюстрації намалював талановитий карикатурист Ігор Бежук. Книжка з кольоровими обкладинками, кишенькового формату. Спонсор видання – відомий підприємець Богдан Станіславський.

САВЧУКА

ГАЄВИЙ Микола. Цікавий дивосвіт. – Коломия, 2016. – 44 с. [Наклад 400 примірників].

Автор книжки з с. Нижнього Вербіжа вмістив багато віршів для дітей, а також загадки, які проілюстровані кольоровими роботами юних художників, світлинами й малюночками з інтернет-ресурсу. М. Гаєвий поринає у світ дитинства, з любов’ю розповідає про рослинний і тваринний світ, про красу рідної землі та шкільні справи. Виданню збірки посприяв благодійний мистецький фонд «Сузір’я Карпат».

 ГАЄВИЙ

ФРАНКЕВИЧ Володимир. На перехресті вимірів. – Коломия: Вік, 2016. – 256 с. [Наклад 400 примірників].

Це друга поетична збірка автора з с. Остапківців, лауреата Мельничуківської премії. У ній він розглядає непроминальні теми: Боже і людське, громадське й особисте, добро й зло, минуле й сучасне. Поетичні рядки зібрані в чотиривірші, або рубаї, які народилися в літературі народів Сходу, але знайшли своє продовження і в творчості українських поетів.

Книжку збагачують доволі добрі авторські ілюстрації. Видана вона за фінансової підтримки приятелів і родини.

ФРАНКЕВИЧ

Себастіан АБЕТКА для “Дзеркала Коломиї”