Що нового почитати: 7 книжкових новинок Коломиї

КН4ПАВЛИЧКО Дмитро. Козацькі поеми / Ілюстрації О. Саварин. – Коломия: Вік, 2016. – 80 с. [Наклад не подано].

Поетичний збірник видатного сучасного українського поета, колишнього коломийського гімназиста, охоплює його твори на тему козаччини. Вони написані в різні роки, але об’єднані ідеєю боротьби за Україну, відстоювання її ідеалів. Видання розраховане на широке коло читачів.

Книжку відкриває передмова самого автора, а далі вміщено 9 Павличкових поем та віршів.

 

 

КН3СТЕФУРАК Іван. Повертають дороги з доріг. – Косів: Писаний Камінь, 2016. – 128 с. [Наклад 200 примірників].

Автор багатьох поетичних збірок, уродженець і мешканець с. Великого Ключева, економіст за освітою, в минулому банкір за професією, Іван Стефурак ділиться своїми спогадами про пережите, про людей, які його оточували, яких він запам’ятав ще з юності. Зокрема, про поета-політв’язня Т. Мельничука та його побратима М. Хромея, про сучасних майстрів пера. Вміщено також образки про відомих письменників, наших краян Д. Павличка, Р. Іваничука, М. Влад. Окремий розділ складають афоризми – стислі роздуми в дорозі.

Видання збагачене цікавими родинними й товариськими фотоілюстраціями.

 

КН2НАГІРНИЙ Василь, РУСАКОВА Ольга. Короткий словник маловживаних слів Коломиї та прилеглих сіл. – Коломия: Вік 2016. – 64 с. [Наклад 1000 примірників].

Укладачі словника, краєзнавець Василь Нагірний та науковець Ольга Русакова подають приблизно 2000 лексем – маловживаних слів, які донедавна побутували в мовленні наших краян, а деякі вживаються й досі. А також подають своє пояснення цих раритетних слів. Наголоси замінені виділеними літерами. Видання містить чимало ілюстрацій.

 

КН1Коломийська дитяча музична школа №1. – 2016. – 31 с. [Місце видання, упорядник і наклад не вказані].

Це великоформатне видання з’явилося у переддень ювілею школи. Книжка-альбом розповідає про 95-річну історію цього славного навчального закладу. Містить багато світлин. Знайомить з адміністрацією й педагогічним колективом школи на чолі з заслуженим працівником культури України Б. Іванчуком, з його талановитими вихованцями. Вона стала гарним дарунком до ювілейного концерту, який з великим успіхом відбувся недавно в Народному домі.

 

КН5САВЧУК Микола. На дорозі. З нового прозового гумору / Ілюстрації І. Бежука. – Коломия: Вік, 2016. – 56 с. [Наклад 500 примірників]. Серія «Наш сміх». Вип. 5.

Нова збірка гумору Миколи Савчука, на цей раз прозового, пропонує читачам його веселі твори різних періодів. Більшість з них були надруковані в періодиці, а деякі існували тільки в усному, сценічному виконанні автора.

Книжка продовжує Савчукову серію «Наш сміх».

 

КН6САВЧУК Микола. Коломийська історія Шерлока Голмса. Повість-детектив / Ілюстрації М. Яцурака. – Коломия: Вік, 2016. – 128 с. [Наклад 1000 примірників].

Події відбуваються 1901 р. в Коломиї. Відомий лондонський детектив Шерлок Голмс разом з вірним побратимом, доктором Ватсоном розслідують загадкове зникнення анґлійського інженера Едвіна Карлайла, який працював на нафтових промислах у с. Слободі Рунґурській.

Це перше такого типу видання коломийського майстра гумору М. Савчука.

 

КН7Микола Сеньковський. Карпатські листівки. 1925 – 1932 Упор. П. Гудімов, В. Ковтун, тексти П. Ліміної. – К.: Артбук, 2015. – 96 с. [Наклад не вказано].

Книжка-альбом частково відтворює творчу спадщину талановитого фотомитця М. Сеньковського (1893 –?) – наддніпрянця, який у 1920-і опинився на Гуцульщині, полюбив її та прославив у своїх світлинах. Частина з них побачила світ листівками, зокрема в Коломиї. А матеріалом до видання послужила філокартична збірка відомого коломийського колекціонера, директора педколеджу В. Ковтуна.

Себастіан АБЕТКА для “Дзеркала Коломиї”