Що ми залишаємо своїм нащадкам?

Шановні мешканці славного міста Коломиї! Кожен з Вас готовий активно захищати свої інтереси, якщо вони стосуються вашої землі, помешкання, але чомусь Ви пасивні, коли діюча влада забирає у громади міську землю, цільове призначення якої згідно з Генеральним Планом забудови міста – паркова зона. Невже Вам, вашим дітям та онукам не було би приємно прогулятися в парку Героїв УПА, що повинен мав би мати таку назву. Це ж Ваше здоров’я, радість та відпочинок.

Вже давно минули ті часи, коли діючі влади нашого міста закладали нові парки, сквери, бульвари. Були невеличкі акції по насадженню кількох десятків дерев, по очистці існуючих зелених зон, але справжнього нового озеленення ми не мали. Більшість наших можновладців були неодноразово в Європі і бачили, як розвиваються там міста, де намагаються в обов’язковому порядку озеленити місто. В автомобільну епоху, в час урбанізації, паркові зони – це наші легені, це місце одержання позитивної енергії і заняття спортом. Останнім часом я інколи відвідую засідання сесій міської ради і тому, побувавши 23 лютого 2017 року в сесійному залі, був щиро здивований розглядом питання Про затвердження Детального плану територій із внесенням змін у Схему зонування в районі вулиць:

  1. Й. Гірняка, Героїв УПА, І. Миколайчука;
  2. Б. Хмельницького біля “Співочого поля”;
  3. І. Шарлая;
  4. Г. Мазепи (колишня територія щетинно-щіткової фабрики).

Дане питання не було опубліковано в порядку денному на сайті міської ради і “несподівано” з’явилось в додаткових питаннях, а ще цікавіше звучала мотивація затвердження Протоколу громадських слухань “Проведення громадських слухань щодо врегулювання громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні”.

До відома громади повідомляю, що на сайті міста більше місяця було опубліковано оголошення про вищезгадані громадські слухання, на проведення яких сподівались активні його мешканці.

Зі слів заступника міського голови О. Дячука у зв’язку з тим, що жодних пропозицій щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні не надійшло, то “вони вирішили” не проводити громадських слухань і питання винести на затвердження міської ради.

А міська рада цього, напевно, тільки й очікувала, адже питання пройшло за 30 секунд без обговорення та майже вирішене одноголосно. Дивно, що серед наших обранців в такий важливий момент не знайшлося жодного захисника громадських інтересів, напевно, вони захищали інші інтереси. До наших можновладців треба поставити такі запитання: 1. В якому Законі чи нормативно-правовому акті прописано, що громадські слухання не відбуваються, якщо немає письмових звернень громадян міста; 2. Припустимо, що такий документ існує, тоді постає наступне питання – “Як дана інформація доведена до громади? Через місцеві засоби інформації чи вона опублікована на сайті міської ради?”.

До відома громади повідомляю, що відповідно до п. 5ч. 7 Постанови Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 № 555 “Про затвердження проведення громадських слухань…”, відповідальний за проведення слухань (Колісник А. Я.-в. о. начальника архітектури та містобудування) забов’язаний був здійснити на території міста інформаційні заходи з даного питання, маємо на увазі – презентацію, публічну конференцію, телевізійну програму чи прилюдне експонування, з часу оголошення рішення про організацію громадських слухань. На жаль, цього не було зроблено, і громада про нововведення і зміст змін в ДПТ не проінформована.

Немає запитань до Детального плану територій (ДПТ) по 3 і 4 питаннях, адже вони не порушують Генерального плану забудови міста, затвердженого ще в 2005 році. А питання 1 і 2 потребує, на мою думку, детального обговорення громадою.

У питанні 1 на території біля “Співочого поля” замість спортивних споруд, як визначено в Генплані міста, почалось узаконення багатоповерхового будівництва. І ніхто не зважає на те, що землі під споруди і спортивні майданчики вже дреновані, що сюди вкладені чималі кошти нашого колишнього промислового гіганта ВАТ “Коломиясільмаш”.

До речі, на цій же сесії одного з найкращих забудівників області ТзОВ “Будівельна компанія “Мельник” викидають з гри, залишаючи за собою право, врахувавши минулі помилки, знайти інших.

Керівники міської ради (І. Слюзар, С. Коцюр) часто зсилаються на позитивний досвід міста Львова у різних сферах життя, а тепер настала і наша черга. 2 березня 2017 року більшість депутатів Львівської міської ради виступило за викуплення містом для суспільних потреб на вул. Городоцькій у ТзОВ “Три Корони Девелопмент” роздягалень та стадіону “Сільмашівець”, оскільки з’явились охочі спорудити декілька багатоповерхівок на території стадіону. Депутати забов’язали мера Садового убезпечити вказаний стадіон від скандального будівництва. А у нас все навпаки! Шановні керівники і депутати, поки є можливість – візьміть приклад зі Львова.

Щодо питання ДПТ в районі вулиць Й. Гірняка, Героїв УПА, І. Миколайчука повідомляємо, що ще в 2005 році було затверджено близько 12 га міської землі під паркову зону. Впродовж останніх 12 років попередні влади трохи “поскубали” цю територію, виділивши 18 ділянок під індивідуально-житлове будівництво та 3 – під нежитлові забудови вздовж вул. І. Миколайчука. І зроблено це все в парковій зоні і на користь не останніх людей нашого міста.

А тепер діюча влада забиває найбільший цвях і збирається назавжди поховати екологічну надію – ненароджений парк Героїв УПА. А це залишок найкращої землі в місті: з джерелом, з озерами, і все це має піти під будівництво 52 житлових будинків.

Окрім цього є ще навіть окремі лишки на схемі інженерної підготовки території та вертикального планування. Громадська організація “Прозора Коломия” ініціює електронну петицію, що буде надіслана міській раді, з такою вимогою “Про відміну рішення міської ради від 23.02.2017 “Про затвердження Детального плану територій…” № … в районі вулиць Гірника, Героїв УПА, Миколайчука та в районі вул. Хмельницького біля “Співочого поля”, оскільки дані зміни грубо порушують Генеральний план міста, процедуру проведення громадських слухань і, до речі, п. 3 рішення Коломийської міської ради від 10.08.2016 року, що звучить так: “Попередити суб’єктів господарювання (розробників містобудівної документації) про те, що внесення змін до плану Зонування по виготовленню проекту Детального плану території міста, повинні відповідати Генеральному плану міста”. Звертаємося до небайдужих коломиян, особливо тих, що проживають в даних мікрорайонах, за підтримкою в цьому важливому питанні. Просимо підтримати нашу петицію, що повинна бути зареєстрована і опублікована на сайті міської ради.

Володимир ТАРНОВЕЦЬКИЙ

Читайте також: Чи переможе цегла траву?