Ще одна громада на Прикарпатті вийшла з Московського патріархату і приєдналася до Коломийської єпархії

На початку березня відбулися парафіяльні збори церковної громади Храму Святого Великомученика Димитрія Солунського села Пробійнівка Верховинського району, на яких парафіяни абсолютною більшістю голосів (53 чол.) проголосували за вихід із підпорядкування УПЦ Московського Патріархату та перехід в юрисдикцію Коломийської Єпархії Православної Церкви України.

Також того дня було проведено опитування мешканців села, які, через поважні причини не були присутні на зборах, і вони в кількості 51 чоловік підтримали перехід релігійної громади села Пробійнівка до Православної Церкви України, повідомляє прес-служба Коломийської єпархії, пише Дзеркало медіа.

25 березня 2019 року, на підставі рішення загальних зборів про перехід в юрисдикцію Православної Церкви України (УПЦ) а також на прохання парафіян Керуючий Коломийською Єпархією, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан прийняв релігійну громаду Храму Святого Великомученика Димитрія Солунського села Пробійнівка до складу Верховинського благочиння Коломийської єпархії.

Нагадаємо, після створення Помісної Православної Церкви та отримання томосу із складу Московського Патріархату вийшла одна із найбільших коломийських церков Миколаєво-Успенська, що знаходиться на бульварі Лесі Українки.

Тоді настоятель храму о. Микола Сметанюк та ще троє священиків Андрій Гринюк, Іван Іроденко та Валерій Книш підписали звернення до єпископа Олександра Драбинка із проханням прийняти клір та громаду до ПЦУ.

Опісля настоятель Миколаєво-Успенського собору Микола Сметанюк прокоментував рішення переходу до ПЦУ.

Пізніше Московський патріархат назвав священиків Миколаєво-Успенського собору у Коломиї розкольниками і заборонив їм служити через перехід у ПЦУ

Читайте також: Хто кому розкольник? Як Миколаєво-Успенський собор у Коломиї перейшов від УПЦ МП до ПЦУ

До теми:  “Ми поки що чужі”: у Коломиї клір та віряни колишніх Київського та Московського Патріархатів не можуть порозумітися.

“Ті, що перейшли, мають покаятися”. Репортаж з останньої церкви МП у Коломиї