Сесія міської ради: депутати послухали Ігоря Слюзарa й відмовили Олександрі Базюк

Сьогодні у ратуші відбулось засідання 24 сесії Коломийської міської ради. Депутати відмовилися виключати Олександру Базюк зі складу виконкому, збільшили кількість працівників міської ради та продовжили реформу спорту.

Традиційно сесія розпочалася з депутатських запитів та звернень. Так Сергій Федчук звернув увагу влади на кількаденну відсутність світла в будинках по вулиці Валовій. Депутат каже, що мешканці звертались до РЕМу, однак там не відповіли, тож просять владу втрутитися в ситуацію.

Депутати Василь Козоріз і Галина Луцак порушили проблему вуличного освітлення, Ігор Костюк акцентував увагу на мережах каналізації, а Віктор Будзінський попросив встановити дорожні знаки на аварійно небезпечних перехрестях.

Петро Васкул вже вкотре закликав вжити заходів щодо літаків малої авіації, які літають над містом і, за словами депутата, становлять смертельну небезпеку для жителів Коломиї.

До проблем транспорту, тільки вже наземного, звернувся і Володимир Мельничук. Він запропонував вирішити проблему зі стоянкою таксі біля адмінкорпусу центру первинної медичної допомоги, яка утруднює доступ до закладу.

Після депутатських запитів міський голова Ігор Слюзар вручив відзнаки міністра оборони коломийським учасникам АТО. Серед нагороджених – Ігор Неневський, Ігор Авдєєв, Андрій Сенюк та Володимир Івоняк.

Безпосередньо розгляд питань порядку денного розпочали з кадрових питань. Олександра Базюк, член виконкому від Радикальної партії, написала заяву про вихід з цього органу влади. Причиною її рішення стала незгода з виключенням з виконкому Володимира Пака.

Втім Ігор Слюзар, звертаючись до депутатів, сказав, що не бачить змісту у рішеннях, які прийняті на емоціях, а тому попросив народних обранців не голосувати за виключення Олександри Базюк зі складу виконкому. Депутати голову послухали, тож пані Базюк і надалі залишається у цьому органі влади.

Також депутати згодилися з ще однією пропозицією Ігоря Слюзара. Голова вчергове запропонував збільшити штат міської ради. Цього разу на дві посади: одна у відділі культури, інша – у відділі управління комунальним майном.

Конфлікт довкола Благовіщенської церкви показав, що 7 рік каденції у Коломиї ніхто не займається культурною спадщиною. По-друге, зараз ми активно передаємо будинки, в тому числі і пам’ятки архітектури місцевого значення, в приватну власність ОССБ. Вони мають повне право на реконструкцію та добудови. Для того, що пам’ятки не постраждали, ми плануємо зробити на усі ці будинки паспорти та заключити охоронні договори з ОСББ. Цим нема кому займатися, і саме для цієї роботи ми вводимо нову посаду у відділі культури“, – пояснив свою позицію Ігор Слюзар.

Бюджет ВУКМу за останні два роки, – продовжує міський голова, – зріз у 4 рази. Тому у відділі просто не вистачає людей це все контролювати”. Обранці до аргументів голови дослухались та підтримали збільшення штату міської ради.

Крім цього коломийські депутати проголосували за ліквідацію юридичних осіб ДЮСШ №1 та ДЮСШ №2. Цим рішенням міська рада продовжила так звану спортивну реформу та дала добро на створення у Коломиї єдиної дитячо-спортивної школи.

Окрім вказаних, депутати розглянули ряд комунальних, соціальних та земельних питань.

АВТОР: Віктор ФІТЬО

ФОТО: Андрій КАНЯ