Сесія Коломийської міськради: “роздуті” штати, впорядкування вивісок та електронна петиція

Депутати міськради більше не зможуть приховувати свої рішення – відтепер  практично всі голосування будуть поіменні, згідно з відповідним Законом від 23 лютого.

Власне, шоста сесія Коломийської міськради розпочалася з навчання депутатів голосувати персональною карткою у програмі електронного голосування «Віче», яке закупили напередодні у ратуші. А персональні картки обранцям обійшлися по 200 гривень. Сама система кілька разів давала збої. Добрих півгодини народні обранці вчилися, як вставляти картку і натискати відповідні кнопки «за», «проти» чи «утримався».

Тепер виборці зможуть отримувати точну інформацію про діяльність своїх депутатів – які вони вносять пропозиції, яку позицію обстоюють, а головне – як голосують за конкретні рішення.

Потім у «Народному домі», де цього разу провели засідання сесії, заслухали депутатські запити.

Ігор Ільчишин запропонував міськраді увести електронну систему державних закупівель «ProZorro». «Ця програма, – розповів депутат, – мінімізує людський фактор під час закупівель, а значить – зменшить ризики корупції».

У разі уведення програми установи та організації висвітлюватимуть свої витрати на сайті “ProZorro”.

Головною метою є забезпечення максимальної ефективності використання та економії бюджетних витрат, розширення добросовісної конкуренції, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівлі товарів, робіт та послуг за кошти міського бюджету.

А також можна рекомендувати розпорядникам бюджетних коштів, установам і організаціям оприлюднювати інформацію про закупівлі, вартість яких не перевищує межі, встановлені ч. 1 ст. 2 Закону України “Про здійснення державних закупівель” через систему електронних державних закупівель на сайті http://prozorro.org/.

Повною мірою використати антикорупційний потенціал системи ProZorro дозволяє закон про публічні закупівлі, ухвалений в грудні минулого року. Наразі, як відомо, система готується до розгортання на всю країну. Повний перехід всіх держзакупівель в електронну форму розпочався 1 квітня цього року, а 1 серпня пройде остання хвиля дрібних закупівельників.

Міський голова Ігор Слюзар не підтримав пропозицію депутата, пояснивши, що втілити «ProZorro» в життя у Коломиї можна буде тільки у серпні. «Раніше нас система не зареєструє».

Тим часом, у кінці березня Рогатинська міська рада на черговій сесії затвердила порядок застосування цієї системи електронних закупівель.

Потім перейшли до кадрових питань – збільшення штату Коломийської міськради.

Питання викликало жваве обговорення. Адже нещодавно –  на першій сесії депутати вже збільшували штат міськради на 7 працівників: тоді зросла кількість заступників міського голови – з трьох до чотирьох; стало на одного більше працівника в організаційному відділі; та на чотирьох нових працівників у Центрі надання адміністративних послуг. Тоді ж ввели ще одну посаду штатного радника міського голови.

Ігор Слюзар теперішнє рішення знову збільшити штат ратуші пояснює ефективністю роботи нових працівників. «Завдяки тому, що ми восени збільшили кількість працівників Центру надання адмінпослуг, робота стала ефективнішою. За послуги реєстрації, які вони надають, у міський бюджет додатково надійшло 60 тисяч гривень».

У депутатів виникли питання, чому ці кошти не направляють на інші вагоміші витрати у місті.

Також, як підмітила Леся Белявська, коли Коломия була промисловим містом, у відділі економіки працювало лише двоє працівників. «Штати й так роздуті, а результату нема», – сказала депутатка.

Попри велику кількість запитань, рішення підтримав 21 депутат. Зокрема, цим рішенням обранці зменшили штатну чисельність відділу економіки міськради на два працівники, а також ліквідували одну посаду радника міського голови з питань децентралізації. «Він (радник, – Авт.) напрацював чимало питань. Тому зараз нам достатньо одного радника, який вестиме вже два питання – по децентралізації і з питань створення ОСББ», – сказав Ігор Слюзар.

Також у ратуші штатний апарат збільшили на 9 чиновників:

  • відділу земельних відносин міської ради – на 1 штатну одиницю;
  • архівного відділу міської ради – на 1 штатну одиницю;
  • служби господарського забезпечення міської ради – на 1 штатну одиницю;
  • організаційного відділу міської ради – на 1 штатну одиницю;
  • управління праці та соціального захисту населення міської ради – на 2 штатні одиниці;
  • управління освіти міської ради – на 3 штатні одиниці.

[quote_box_right]Депутати збільшили штат Коломийської міськради на 10 працівників та утворили новий відділ інвестиційної політики.[/quote_box_right]

Чимало питань викликало збільшення оргвідділу міськради на ще одного працівника. Як розповів мер, цей новий працівник займатиметься організацією громадських слухань міськради. «Тобто буде таким собі модератором. Це має бути людина, яка вміє спілкуватися з великою аудиторією», – розповів він.

Також, згідно з цим рішенням, утворили новий відділ Коломийської міськради – відділ інвестиційної політики, зовнішньоекономічної діяльності та енергозбереження міської ради зі штатною чисельністю 4 штатні одиниці. А відділ економіки міськради перейменують у відділ економіки та муніципального розвитку.

Загалом, враховуючи скорочення трьох працівників, штатна чисельність міськради зросла на 10 чиновників. 

сесія2

На сесії депутати затвердили Програму розвитку туризму у місті та цільову програму «Культура Коломиї» на 2016-2020 роки. Як повідомила працівниця відділу економіки, Коломия не веде облік туристів на загальноміському рівні. Їхню кількість можна дізнатися тільки завдяки музеям, які, власне, і мають такі дані.

«За місяць, – прокоментувала працівниця відділу економіки, – Коломию відвідує 30 тисяч туристів. І тільки 1% з них залишається у місті на нічліг».

Одним із важливих рішень шостої сесії стало затвердження Порядку розгляду електронних петицій, адресованих Коломийській міськраді. Питання винесли на розгляд депутатів вдруге, після першого розгляду відправили на доопрацювання.

Що означає прийняття даного рішення? Коломияни зможуть всі свої ініціативи та колективні звернення донести до міської влади за допомогою сервісу електронних петицій.

До трьох місяців електронна петиція у Коломиї має набрати не менше 200 підписів, і тільки тоді її протягом 10 днів розглядатиме міськрада.

Як розповів керуючий справами виконкому Тарас Кухтар, реєстрація для голосування за петицію передбачає внесення таких даних, як прізвище, ім’я та по батькові особи, а також електронну скриньку і номер телефону. Після внесення цих даних на сайті особі прийде смс-сповіщення, яке підтвердить реєстрацію. Депутати, зокрема, піднімали питання, чи тоді не вийде так, що за петицію голосуватимуть «мертві душі», адже користувачеві достатньо мати окрему електронну пошту і ще один номер мобільного телефону. Також у голосуванні зможуть взяти участь і мешканці інших міст.

Також на сесії депутати проголосували за утворення робочої групи, яка розроблятиме Статут територіальної громади Коломиї. Керівником групи призначили секретаря міськради Любомира Жупанського. Туди увійшли ще 17 осіб: перший заступник міського голови Сергій Коцюр, начальниця оргвідділу та начальниця юридичного відділу міськради – Ольга Полюк і Любов Сончак та керуючий справами виконкому Тарас Кухтар. Ще дев’ять депутатів – Тарас Бондарук («Народний рух»), Тамара Базюк («Радикальна партія О. Ляшка»), Андрій Божик («УНП»), Іван Гуменюк («Самопоміч»), Євген Заграновський («Свобода»), Ігор Костюк («Укроп»), Геннадій Романюк («Народний контроль»), Олег Романюк (БПП «Солідарність») та Сергій Федчук («Батьківщина»), а також голова громадської ради при міськраді Василь Дем’янів, журналіст Євген Гапич та двоє громадських активістів – Олег Грицьків і Михайло Рогів.

Опісля перейшли до важливого питання – Про порядок встановлення вивісок. Про те, що питання винесуть на розгляд депутатів, коломиянам повідомили ще на громадських слуханнях, які провели до цього. Депутати підтримали рішення, щоб припинити засмічення вітрин у Коломиї рекламними вивісками, особливо в історичній частині міста. Вивіски на фасадах встановлюють вандальним способом, деякі підприємці, нехтуючи усіма правилами, нищать історичні фасади будівель. А все для того, щоб вдало, на їхню думку, розмістити вивіску чи рекламу власного магазину або кафе.

[quote_box_left]Підприємцям дадуть рік, аби впорядкувати зовнішні носії інформації.[/quote_box_left]

Порядок встановлення вивісок у Коломиї розробили на підставі львівського. Підприємцям дадуть рік, аби впорядкувати зовнішні носії інформації. У ратуші обіцяють після прийняття цього рішення провести серед підприємців інформаційну кампанію, щоб роз’яснити нові правила.

Але, якщо за рік вивіски не впорядкують, підприємцям дадуть місячний термін на добровільний демонтаж. Потім, у разі відмови, буде попередження про примусовий демонтаж. І тільки через п’ять днів КП «Коломийська муніципальна дружина» демонтує незаконну вивіску силоміць, а за ці роботи виставить недобросовісному підприємцеві рахунок. Але жодних штрафів та стягнення за непослух у коломийському положенні не передбачено.

На заміну великогабаритним конструкціям мають прийти делікатні, естетично привабливі вивіски, які не лише мають красивіший вигляд, але й не закривають фасадів будівель.

На шостій сесії порушили питання скверу на Чехова, де єврейська община хоче створити меморіальний комплекс. Як відомо, 9 березня під час  круглого столу вирішили призупинити будь-які роботи у згаданому сквері, а питання винесли на громадські слухання для врегулювання конфлікту між головою єврейської общини Яковом Заліщикером і мешканцями міста. Проте, як зазначив депутат Роман Крутко, попри таке узгоджене рішення роботи у сквері тривають. Тому винесли на голосування питання про негайне призупинення робіт. Депутати таке рішення підтримали.

На шосту сесію міськради також винесли 68 земельних питань, але їх депутати розглянути не змогли – електронна система «Віче» дала збій і припинила працювати.

Вікторія МАРТИНЮК