Сергій Коцюр закликає віддати його мандат депутата облради Марії Ткачук

У “Самопомочі” закликають обласну виборчу комісію виконати рішення суду і зареєструвати депутатом обласної ради їхню кандидатку Марію Ткачук. Погрожують подати в суд на ОВК, щоб притягнути її членів до кримінальної відповідальності. 

Про це йшла мова 23 березня на прес-конференції представників партії, повідомляє  galka.if.ua.

“Дякуючи Марії Ткачук, я зрозумів, що цей закон порушено. Мене часто запитують, чому я не подавав апеляцію. Тому що я вважаю рішення суду законним.  І закликаю нашу ОВК надати, згідно із законом,  мандат депутата наступному кандидату Марії Ткачук та позбавити мене цього мандата”,- заявив Сергій Коцюр.

Він також пояснив, чому добровільно не складає депутатські повноваження, що  автоматично надасть мандат Марії Ткачук: «Мене часто запитують, чому я не напишу заяву. Пояснюю: цього тільки і чекають – щоб я написав заяву і все по-тихеньку забули.  Це рішення треба довести і ОВК має виконати постанову суду. Тоді це буде перший прецедент, щоби вчиняти так і надалі».

За словами Марії Ткачук, їй прикро, що ОВК не виконує рішення, адже це негативно впливає не тільки  на неї особисто, а й на рейтинг області.

«Сподіваюся, що найближчим часом Івано-Франківська  обласна виборча комісія збереться і виконає вимогу суду, вимогу законодавства. Якщо ні –  то ми готуємо позов за 382 статтею Кримінального Кодексу – невиконання судового рішення. Тоді ми будемо окремо щодо кожного члена виборчої комісії розглядати це питання у судовому порядку», – заявила Марія Ткачук.

Голова фракції “Самопомочі” в обласній раді Тарас Виноградник додав, що цей інцидент –  не конфлікт інтересів всередині партії. Вона подали заяви до ОВК, щоби перевірити інших депутатів на суміщення посад.

“У той же час ми повідомили про ті факти, які ми знаємо, – сказав Виноградник. –  Ми говоримо про депутатів обласної ради: це Левицький, Вітенко, Шевчук”.

Як повідомляли раніше, кандидатці в депутати Івано-Франківської обласної ради від ”Самопомочі” Марії Ткачук вдалося відсудити депутатський мандат у свого однопартійця Сергія Коцюра,  якого став  заступником міського голови Коломиї.

Закон не допускає поєднання депутатських повноважень із зайняттям керівних посад в органах виконавчої влади. Проте ОВК досі не зареєструвала кандидатку.