Росія заборонила українську сіль

Російський уряд сьогодні, 13 вересня, вніс сіль у список продуктів, ввезення яких заборонено на територію РФ через продуктове ембарго. Відповідну постанову російського уряду оприлюднили на сайті правової інформації РФ.

“Доповнити додаток до постанови уряду РФ від 7 серпня 2014 року (про продембарго) позицією такого змісту: сіль (включаючи столову і денатуровану) та хлорид натрію чистий, розчинені або не розчинені у воді, містять чи не містять добавки речовин, які перешкоджають злипанню або забезпечують сипкість; воду морську”, – йдеться в документі, передає Zaxid.net.

Документ набирає чинності 1 листопада.

Митна служба РФ раніше повідомляла, що в 2015 році Росія імпортувала 1,7 млн тон солі, а на експорт відправила 54,8 тис. тонн.

У січні  2015 року Росспоживнагляд ввів заборону на постачання продукції української “Артемсолі”. У серпні 2016 року українське підприємство почало повертати у Росії втрачені позиції після заборони на постачання, яка діяла понад рік. Так, із травня 2016 підприємство експортувало в Росію понад 70 тис. тонн солі, зайнявши майже 13,5% ринку.

Зазначимо, що санкційний список продуктів виник після того, як російська влада оголосила про заборону поставок низки продовольчих товарів з країн, які запровадили або підтримали санкції проти РФ. Серед держав, які потрапили під дію російських санкцій, – США, країни ЄС, Канада, Австралія, Норвегія, Швейцарія, Японія. Згодом продовольче ембарго поширилось на Албанію, Чорногорію, Ісландію, Ліхтенштейн і “на особливих умовах” – на Україну.

У червні президент Росії Володимир Путін підписав указ про продовження до 31 грудня 2017 року продовольчого ембарго, запровадженого у відповідь на санкції Заходу. Також Путін підписав указ про знищення ввезених на територію РФ продуктів, що потрапили під ембарго.