Додому Новини Суспільство Родинам загиблих в АТО більше не вручатимуть квартири, а даватимуть гроші

Родинам загиблих в АТО більше не вручатимуть квартири, а даватимуть гроші

1
Поділитися

Кабмін змінив порядок надання житла інвалідам війни 1-ї та 2-ї групи, учасникам АТО і членам сімей загиблих.

Про це на засіданні уряду заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, повідомляє Еспресо.TV.

“Постанова №719, прийнята урядом, змінила порядок надання житла інвалідам війни 1-ї та 2-ї групи, учасникам АТО і членам сімей загиблих. Минулого року їм купували житло облдержадміністрації, що викликало величезне незадоволення, тому що їм купували за принципом – бери, небоже, що мені негоже. Як це сталося, наприклад, з сім’єю загиблого Героя України Зубка в Хмельницькій області. Купили квартиру, в якій жити неможливо. Тепер кошти даються безпосередньо людям”, – каже Рева.

Прем’єр Володимир Гройсман пообіцяв покарати горе-чиновника за таку “допомогу” родині Героя і купити сім’ї нормальне житло.

1 коментар

  1. Початок: За період з 2002-го до 2013-го року включно за замовленням Міністерства оборони України під контролем відповідної територіальної структури замовника капітального будівництва МО України – Подільського УКБ МО України (місце базування – м. Вінниця, в сферу діяльності входило до 6 областей) тільки на території Хмельницької області для військовослужбовців і пенсіонерів ЗС України (в т.ч. – сімей загиблих за зазначений період військовослужбовців ЗСУ) було збудовано, введено в експлуатацію та заселено 28 житлових будинків на 1751 квартиру, що було і залишається найкращим показником на незалежній Україні (наприклад в самому Києві для цієї категорії громадян з разрахунку на 1-ну одиницю в черзі було збудовано майже в 10 разів меньше). Більшість населення нашої області про це і не не знало і не знає, певно з тієї причини, що … скандалів не було. Це житло споруджувалося на землях, які були передані в «постійне користування» МОУ (більшість на бувших т.з. «землях оборони»). Будівництво виконувалися різними підрядниками, які перемагали на відповідних тендерах, але замовником / забудовником і, відповідно, власником збудованого житла завжди була держава в особі МОУ.
    Продовження: При цьому вартість будівництва 1 м.кв. загальної площі цього житла завжди була значно меньша за т.з. «середньо-зважену регіональну вартість будівництва 1 м.кв. загальної площі житла», яка визначалася офіційно Держбудом України (його правонаступниками) на кожен відповідний період часу, і, відповідно, значно меньша за «ринкову вартість» житла. І це житло (квартири в ньому) завжди були виконані «під ключ», тобто були готові для проживання в них (не було необхідності виконувати «ремонти»). Інакше і бути не могло, тому що це були вимоги чинного законодавства, які діють і на даний час. Фінансування здійснювалося через вже названого вище замовника кап. будівництва МОУ за КПКВ – 2101190 (дивись «Бюджетний кодекс»). Обласна та інші місцеві влади формально ніякого відношення до цього не мали (і не могли мати). Допомагали (правда, не всі і не у всі періоди) у вирішенні різних інших питаннях стосовно даного будівництва тодішні влади міст Старокостянтинова, Славути, Кам.-Подільського, Хмельницького (в останньому місті не завжди, наприклад, Приступа навпаки дуже заважав). Також домагав А. Нестерук, коли був заступником голови ОДА (коли був мером Кам.-Подільського теж). Реальне фінансування даної програми припинилося якраз після останнього майдану. Усю наведену інформацію легко перевірити.
    Так може необхідно використати цей досвід, тим більше, що цим повинні займатися фахівці?
    На Depo.Хмельницький цей мій коментар забанили.