Ріка пам’яті. У Коломиї відкрили виставку до 100-річчя Петра Сахра. ФОТО

Син видатного коломийського маляра Петра Сахра Ярослав спільно з музейними працівниками підготували експозицію картин художника.

Виставка відкрилася у виставковому залі регіональної організації Національної спілки художників України якраз на сам день народження митця – 10 липня, пише Дзеркало медіа.

Як зазначали упорядники експозиції, картини маляра довелося діставати звідусюди, – дещо знаходиться в музейних схронах, багато полотен – у приватних руках, сім картин передали з міської лікарні, чимало ескізів та етюдів тримає у своєму помешканні подружжя Ярослав Сахро та Оксана Литвин.

Узагалі, як було мовлено на відкритті виставки і це засвідчив син, Петро Сахро працював надзвичайно інтенсивно. Малював як на замовлення Художнього фонду, так і за велінням власної мистецької натури.

Картини його виставлялися в музеях, прикрашали інтер’єри їдалень, підприємств, різних комунальних установ. Увесь величезний доробок митця зібрати нині проблематично.

Петро Сахро мав за плечима високопрофесійну художню освіту – вчився у Львові в Мистецькій школі Олекси Новаківського.

Малював гуцулів, сільські пейзажі, побутові й обрядові сценки, портрети, а також великі полотна, де все це передано на одній картині.

Коломияни середнього і старшого віку, либонь, пам’ятають дві великі сюжетні картини “Сіяч” та “Повернення блудного сина”, які прикрашали ліву й праву стіни Михайлівської церкви в Коломиї. Вже їх там нема.

На жаль, його ім’я мало відоме за межами міста, бо не влаштовував персональних виставок, не видав альбому з власною творчістю.

Ця експозиція – прелюдія до майбутньої великої персональної виставки художника в музеї Гуцульщини та Покуття.

 

АВТОР: Андрій МАЛАЩУК

ФОТО: Андрій КАНЯ