Рак у 90% – це хвороба стилю життя, а не «невезіння»

Як стверджують дослідники, у 90% випадків раку винен спосіб життя.

Найважливішими факторами, що сприяють розвитку ракових захворювань легенів, молочної залози, простати є погане харчування, брак фізичних вправ, стрес і забруднення довкілля.

Дослідники аналізували генетичні «відбитки пальців» декількох видів раку, щоб спробувати з’ясувати, який ризик пов’язаний з факторами навколишнього середовища.

У матеріалі, опублікованому в науковому журналі Nature, за їхніми оцінками до 90% найбільш поширених видів раку спричинено зовнішніми факторами, а не клітинними помилками в організмі.

За рівнем ризику спочатку йдуть зовнішні фактори, такі, як забруднення довкілля, ультрафіолетове випромінювання і стрес, а потім фактори, які залежать від самої людини, такі як дієта і фізичні вправи.

Результати дослідження наголошують на здоровому способу життя як ключовому компоненті для зниження ризику розвитку раку.

Кинути курити, регулярно займатися фізичними вправами і добре харчуватися – ось, що можна використати як засіб профілактики у боротьбі проти раку.

Рак виникає тоді, коли уражена ДНК клітини змушує її рости швидкими темпами. Це може бути викликано тиском ззовні або помилкою копіювання у клітині.

Джерело: zik.ua