Проти спиртзаводу у Підгайчиках, від якого потерпають мешканці, відкрили кримінальне провадження

Прокуратура перевіряє правомірність дій спиртзаводу в селі Підгайчики. Кримінальне провадження розпочали після поширення інформації про проблеми екології у ЗМІ.

Центральними та місцевими засобами масової інформації було поширено низку відеоматеріалів під назвою “Нестерпний сморід та масові захворювання”: в селі Підгайчики місцеве підприємство отруює життя селян”, в яких висвітлено інформацію про те, що жителі цього села потерпають від промислових відходів місцевого спиртзаводу, інформує “Курс”.

Селяни кажуть: фільтри ніколи не мінялися, давно – безрезультатні, а на сполох вже б’ють навіть медики. Кажуть, не вагаючись: токсини з водойм – убивають дорослих людей і дітей.

За цим фактом розпочато кримінальне провадження. За результатами розслідування буде надано відповідну правову оцінку.

Довідка. ст. 236 КК України – Порушення порядку проведення екологічної експертизи, правил екологічної безпеки під час проектування, розміщення, будівництва, реконструкції, введення в експлуатацію, експлуатації та ліквідації підприємств, споруд, пересувних засобів та інших об’єктів, якщо це спричинило загибель людей, екологічне забруднення значних територій, або інші тяжкі наслідки, карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.