Про стихійну торгівлю, освіту і стратегію Коломиї

Тиждень тому у ратуші відбулося засідання виконавчого комітету. Коломийські урядники розглядали питання благоустрою і стихійної торгівлі, освіти, спорту та стратегії.

Розпочалося засідання з приємного. Міський голова Ігор Слюзар нагородив добровольців-учасників АТО з Коломиї почесними медалями Івано-Франківської обласної ради.

Зокрема нагороди отримали Олег Романюк, Віталій Кулінич, Василь Жупник, Віталій Лісовий, Любомир Сіщук та Олексій Настащук. Нагородження добровольців приурочене до Дня героїв. Також свої нагороди до дня сімейного лікаря отримали і працівники первинної медицини нашого міста. Лікарі отримали грамоти міського голови.

Після “нагородного” вступу виконком взявся до роботи. Почали з комунальної сфери. Першим виступив начальник муніципальної дружини Василь Кузьмин. Доповідав про виконання планів роботи ринків і ліквідацію стихійної торгівлі.

Пан Кузьмин повідомив, що за час існування муніципальної інспекції було складено 30 протоколів за стихійну торгівлю. За ці правопорушення до міського бюджету було стягнено 4080 гривень. До відповідальності, як зазначив головний “муніципал”, переважно притягали мешканців району.

Також виступив Йосип Тодорів та звернув увагу голови муніципальної дружини на вулицю Січових Стрільців в районі пам’ятника воїнам-афганцям. Там процвітає стихійна торгівля, і жодної боротьби з нею не ведуть. Пан Тодорів розповів, що були випадки, коли він самостійно “розганяв” торгівців. Пан Кузьмин відповів, що про проблему знає, і часто інспектори працюють там і постійно конт­ролювати цю ділянку фізично не встигають. “Звернень дуже багато, та й боротьба зі стихійною торгівлею не є нашим голов­ним завданням”, – сказав Василь Кузьмин.

Другим питанням у порядку денному було питання освіти, зокрема затвердження мережі освітніх закладів на 2017 – 2018 навчальний рік. Доповідав Любомир Бордун, начальник управління освіти. Він повідомив, що у наступному навчальному році у Коломиї до 1-го класу піде 840 учнів. Загалом у коломийських школах навчатиметься на 200 учнів більше, ніж цьогоріч. Крім цього, буде відкрито 8 нових класів у школах та 3 групи у дитячих садочках.

Роман Козлан запитав Любомира Бордуна, чи будуть приймати міські школи дітей з району. Пан Бордун відповів, що “ніяких обмежень у цьому питанні немає, і доступ до середньої освіти є гарантований Конституцією. Не думаю, що тут у залі є хтось, хто буде порушувати Основний Закон”.

“Будете порушувати, – перебив його міський голова, – чому ви переповнюєте класи? Раніше держава фінансувала освіту більш ніж на 80%, в такому разі справді обмежень немає. Зараз 30% освіти фінансуємо з нашого міського бюджету. Тому якщо ви будете переповнювати класи за рахунок дітей з району, то відповідатиме особисто кожен директор школи”.

Крім загальноосвітніх шкіл, мова йшла також про мистецькі школи та ДЮСШ. Уляна Мандрусяк повідомила, що у музичних школах плату за навчання підняли на 20%.

Начальник відділу молоді і спорту Володимир Колесник доповідав про мережу ДЮСШ. Володимир Пак спитав пана Колесника, чому виконком розглядає питання мережі на три ДЮСШ в той час, коли одразу після його закінчення будуть громадські слухання про об’єднання усіх ДЮСШ. Пан Колесник відповів, що поки що затверджують три ДЮСШ, а як щось зміниться, тоді й можна буде щось обговорювати.

Після затвердження мережі освітніх закладів виконком взявся за стратегічний план розвитку міста. Його представляв Сергій Коцюр, перший заступник міського голови. Пан Сергій зазначив, що документ розрахований до 2027 року.

Читайте також: Туристична і зручна: куди рухається Коломия

Головною метою стратегії є зробити Коломию регіональним економічним та туристичним центром Прикарпаття, містом з доброякісним міським середовищем. Також реалізація стратегії розвитку дасть можливість збільшити у Коломиї кількість робочих місць, збільшення доходів домогосподарств, збільшення туристичної привабливості та комфорту міського середовища, зазначив Сергій Коцюр.

Крім вказаних, виконком розглянув питання перевезення пасажирів, позбавлення батьківських прав, будівлі басейну, інші житлові питання.

Віктор ФІТЬО

Читайте також: Сесія міської ради: депутати обговорювали конфесійні, спортивні та стратегічні питання