Про незручного Франка і про літо, коли вже все зрозуміло

У Музеї писанки відбулася презентація відразу двох книжок двох авторів з Івано-Франківська: альманаху “Франкіяна Прикарпаття”, якого упорядкував Євген Баран, та книжки есеїстики, роздумів та рефлексій письменника і видавця Василя Карп’юка “Ще літо, але вже все зрозуміло”.

До альманаху ввійшли твори і коломийських авторів: Василя Рябого, Миколи Васильчука, Івана Війтенка, Василя Михайлищука, Михайла Андрусяка, Андрія Малащука, Василя Андрушка, Володимира Франкевича, пише “Дзеркало Коломиї”.

Голова обласної письменницької організації Євген Баран відзначив, що Коломия – перше місто, де відбувається презентація альманаху, позаяк у Коломиї – найпотужніший мистецький осередок після Івано-Франківська. Модерував зустріч журналіст Андрій Малащук.

Звичайно ж, багато говорилося про постать Івана Франка, його місце в середовищі тогочасної доволі консервативної галицької інтелігенції. Мовив Євген Баран про намагання політизувати постать генія, який масштабами свого таланту не вкладається в жодний з -ізмів. Не варто тягнути за вуха його світогляд і роздирати генія між націоналізмом і соціалізмом, між атеїзмом і релігійністю. Бо будь-яка однозначна дефініція буде неправдивою.

Другий гість Василь Карп’юк має до альманаху пряме відношення, оскільки книга вийшла у його видавництві “Дискурсус”. Але про альманах було кому говорити, тому Карп’юк досить стримано розповів про свою книжку “Ще літо…”.Тексти навіяло йому власне прокуравське дитинство, колоритний соціум довкола. Стиль автора вишукано простий аж до навмисне естетизованої простакуватості. В цьому його літературний шарм.

АВТОР:  Іван ДЖИНДЖУРА

Читайте також: У Польщі відкриють ще одну початкову школу з українською мовою викладання.

Музей Писанки Коломия