Прикарпаття посіло третє місце в Україні за кількістю туристів

Згідно з даними зведеної звітності Прикарпаття у 2015 році відвідало 1850,3 тис. осіб (з врахуванням даних ТзОВ «Парктур» (ТК «Буковель»), що на 18% більше у порівнянні з 2014 роком.

Туристичний збір за минулий рік становить 1578,5 тис. грн., а за січень-квітень 2016 року – 724,4 тис. грн, передає styknews.info.

За даними форми державного статистичного спостереження №1-туризм (річна) «Звіт про туристичну діяльність» в області налічується близько 200 суб’єктів туристичної діяльності, з них 33 туроператори. Найбільшу кількість туристів прийняли ПП «Мандри-гори», ПФ «Марко», ПП «Прикарпатська туристична компанія», ПАТ «Івано-Франківськтурист», ТзОВ «Туристична фірма Надія», ТзОВ «Парктур».

За 2015 рік загальна кількість туристів, яким були надані послуги, становить 65885 осіб.

Внутрішній туризм. Загальна кількість внутрішніх туристів у 2015 р. становить 57708 осіб, що на 4% більше у порівнянні з минулим роком. Найбільшу кількість туристів на території області прийняли ТзОВ «Холідей тур ІФ», МП Пансіонат «Карпатські зорі», ПП «Мандри-гори», ТзОВ «Туристична фірма Надія», ПАТ «Івано-Франківськтурист».

Іноземний (в’їзний) туризм. Чисельність іноземних громадян, яким були надані послуги у 2015 р., становить 1324 особи. Найбільше туристів відвідали область з Білорусі, Молдови, Російської Федерації, США, Ізраїлю, Румунії, Польщі.

Зарубіжний (виїзний) туризм. У 2015 р. 6853 туристів виїжджали за кордон, що на 10% менше минулорічного показника. Найбільше – у Болгарію, Туреччину, Єгипет, Польщу, Грецію, Чорногорію, Угорщину.

Екскурсійні послуги. У 2015 р. кількість обслужених екскурсантів склала 3320 осіб (без врахування екскурсантів та одноденних відвідувачів ТзОВ «Парктур»). Найбільшу кількість екскурсантів на території області прийняли: ТзОВ «Гуцульський край», ТзОВ «Туристична компанія «Красна», ПП «Перлина Карпат», ПП «Галичанка ІФ», ТзОВ «Туристична фірма «Надія».

Фінансово-економічні показники. Доход від наданих туристичних послуг за 2015 р. становить 262885,4 тис. грн., що на 27 % більше минулорічного показника.

 

* Інформацію наведено без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя. Інформацію по Донецькій та Луганській областях наведено по суб’єктах туристичної діяльності, що подали звітність до територіальних органів Держстату.