Прикарпатці змагатимуться за участь у ветеранських Іграх у Сіднеї

Цього року Україна вдруге братиме участь в “Іграх нескорених” – паралімпійських світових змаганнях для ветеранів. І цьогоріч вперше відбір пройшли два прикарпатці: Руслан Косенко та Ігор Гайдайчук.

Зараз вони готуються до національних змагань, які пройдуть у травні в Києві. А там оберуть 15 найкращих, у жовтні вони поїдуть на міжнародний турнір до Сіднею (Австралія). У хлопців є менше двох місяців, аби підтягнути результати. Але тут проблема – немає на чому тренуватися, пише “Репортер”.

З подачі принца

“Ігри нескорених” (Invictus Games) – міжнародні спортивні змагання в паралімпійському стилі. Їх у 2014 році заснував британський принц Гаррі – для ветеранів, які постраждали під час бойових дій. Задум він підгледів у США на “Warriors Games” за рік до того. За його словами, там принц Гаррі побачив, як сила спорту може фізично, соціально та психологічно допомогти ветерану.

Перші “Ігри нескорених” провели в Лондоні у 2014-му. У змаганнях взяли участь збірні ветеранів із 13 країн Європи, Азії, Північної Америки та Океанії. Ігри швидко стали традиційним, статусним турніром. Щороку до змагань долучаються нові країни.

Україна вперше взяла участь в Іграх минулого року – як союзник НАТО у миротворчих операціях, а також через активні військові дії в зоні АТО. Змагалися у Канаді, в Торонто. Звідти українські ветерани привезли 14 медалей: вісім золотих, три срібних і три бронзових – з шести видів спорту. У загальному медальному заліку команда України виборола друге місце, поступившись лише канадцям.

Цьогоріч всесвітні “Ігри нескорених” пройдуть у Сіднеї 20-27 жовтня. На участь уже заявилися команди 18 країн. Є й черговий новачок – збірна ветеранів Польщі.

Але перед Сіднеєм спортсменам ще треба пройти національний етап. В Україні він відбудеться 12-13 травня у Києві.

Днями в столиці завершився тестовий відбір. Перед тим ветерани пробували свої сили у різних спортивних дисциплінах в Одесі та Львові.

Вперше були там і два прикарпатці – Ігор Гайдайчук із Тлумача (стрільба із лука) та роверист Руслан Косенко з Вишкова Долинського району.