Прикарпатський священик представив колекцію вишитих ікон. ФОТО

До 20-річчя з часу заснування в Івано-Франківському університеті Короля Данила відбулося відкриття виставки вишитих ікон.

Це роботи отця Івана Петріва, пароха села Микитинці Івано-Франківської міської ради та його дружини пані Анни, пише Дзеркало Коломиї з посиланням на відділ прес-служби Івано-Франківської ОДА.

Це хобі зародилося на початку 90-х років, коли Івано-Франківщину відвідав відомий священик з Риму о. Дмитро Блажейовський. Він привіз свою колекцію ікон, зробив виставку і присутні на ній просили отця видати журнал зі схемами цих робіт. За якийсь час такий альбом вийшов, і я одразу ж придбав його.

Перша ікона, яку ми створили з дружиною, це Оранта, в перекладі – та, що молиться. Молиться за нас, за Україну. Я вишиваю, не покладаючи рук, вдень і вночі, коли буває натхнення. Це доволі клопітка робота, але коли є бажання, коли є закоханість в цю роботу, то і виходить результат”, – розповів о.Іван.

Священик сподівається, що з часом його колекція поповниться новими роботами, адже протягом року вони з дружиною вишивають один новий образ.

На виставці представлений також вишитий портрет першого ректора Університету Короля Данила о.Івана Луцького.

Побачити виставку можна в конференц-залі навчального закладу.