Прикарпатські школярі презентують власні громадські ініціативи на “Молодіжній Ґражді” в Косові

9 червня о 13.00 в Косівському районному центрі дитячої творчості школярі – учасники та учасниці програмиМайстерня сільських ініціатив” презентують понад 30 громадських ініціатив. Ці ініціативи вони втілювали в життя протягом лютого – травня 2017 року у 25 селах Черкаської, Донецької та Івано-Франківської областей.

Косівський районний центр дитячої творчості (м. Косів, вул. Незалежності, 42/1) перетвориться на “Молодіжну Ґражду” – майданчик, де можна надихнутися прикладами ініціатив, які успішно реалізували 14 – 16-річні школярі та школярки у своїх селах.

Віддавна у ґраждах, цих автентичних гуцульських садибах, мешкали кілька поколінь великої родини, члени якої займалися господарством та різними ремеслами. Учасники та учасниці програми є такою великою родиною – зі спільними цінностями та переконаннями. Як селяни віддавна виготовляли харчові продукти, розводили тварин, кували метал, шили сорочки, ткали полотна, так і учасники “Майстерні сільських ініціатив” збагачували свої знання з англійської мови, майстрували конструкції для дитячих і спортивних майданчиків, організовували екологічні акції та волонтерські ініціативи – тобто працювали над творенням змін у своїх селах.

Ґражда – це слово, сильне за вимовою, що інтригує своєю рідко вживаною літерою “Ґ”. Такими ж сильними й інтригуючими є понад 30 громадських ініціатив учасниць та учасників програми “Майстерня сільських ініціатив”.

9 – 10 червня юні майстри та майстрині громадських ініціатив поділяться своїми успіхами та результатами проектів у рамках відкритого майданчика “Молодіжна Ґражда: територія локальних змін” у місті Косів Івано-Франківської області – одному з перших районів, який взяв участь у освітній програмі “Майстерня сільських ініціатив”.

9 червня з 13.00 учасниці та учасники у різноманітний креативний спосіб презентуватимуть результати своїх ініціатив.

10 червня ви потрапите на справжній косівський базар можливостей, де ми та наші партнери з ГО “Інша Освіта”, Хати-Майстерні, Спілки MitOst e.V. та ГО “Молода Черкащина”  розповідатимуть про освітні та культурні можливості у маленьких містах та селах, про успішні практики та інструменти активізації молоді та громади на місцях, про альтернативні способи використання інфраструктури наших сіл і міст. Вони також проведуть практичні творчі майстер-класи для усіх охочих.

Про програму:

“МАЙСТЕРНЯ СІЛЬСЬКИХ ІНІЦІАТИВ” – програма неформальної громадянської освіти молоді в Україні. Програма створена для сільської молоді віком до 18 років, яка прагне реалізувати себе локально та втілювати ініціативи у своїх громадах, спрямовані на соціальний, культурний та освітній розвиток. Програма розширює мережу нових форм навчання для молоді з сільської місцевості та сприяє розвитку волонтерства на селі.

“Майстерня сільських ініціатив” – це навчальний цикл, що складається з трьох семінарів та фази реалізації ініціатив. Протягом циклу учасники отримують інструменти та навички, потрібні для реалізації їхніх ідей, навчаються впевнено брати на себе відповідальність за власні вчинки у своєму оточенні. Головним інструментом навчання для учасників є реалізація власної ініціативи.

Сьогодні програма має мережу випускників з 180 учнів з понад 50 сіл Івано-Франківської, Черкаської, Донецької, Дніпропетровської областей України.

Програма “Майстерня сільських ініціатив” реалізується громадською організацією “Інша Освіта” та Коаліцією молодіжних громадських організацій “Молода Черкащина” у партнерстві зі спілкою MitOst e.V. за фінансового сприяння Міністерства закордонних справ Німеччини та Фонду Роберта Боша в рамках проекту “Діалог заради змін”.

Наші партнери в Косові: Департамент освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Відділ освіти Косівської районної державної адміністрації, Косівський районний центр дитячої творчості, Косівська районна бібліотека.