Придбати – придбали, а встановити зась

Обласна рада вже більше двох місяців не може знайти кошти на встановлення томографа, який придбали за 9.8 млн. гривень.

Ще в листопаді 2016 року голова громадської ради при департаменті охорони здоров’я  Івано-Франківської облдержадміністрації Оксана Манюх заявила у своєму Фейсбук про те, що гроші на придбання сучасного комп’ютерного томографа знайдені, повідомляє «Дзеркало Коломиї» з посиланням на Курс.

Томограф повинні були розмістити у підготовленому приміщенні обласної дитячої лікарні, таким чином установа мала стати на  щабель вище у сучасній діагностиці патології у дітей, за словами Оксани Манюх.

“Мене аж розпирає від радості! Боюся, щоб шви на животі не розійшлися, жартую… Ні, люди, ви розумієте, що це означає? Вчасно поставлений діагноз дитині; якісна діагностика і контроль в динаміці; скорочення часу обстеження дитини; економія коштів на лікування ускладнень, які раніше не мали змоги діагностувати; в загальному, це порятунок життя і здоров’я сотень і тисяч дітей області. А яка це допомога лікарям!” – написала вона.

Утім, встановлювати цей самий томограф ніхто не береться вже більше двох місяців.

На засіданні бюджетної комісії голова комісії облради з питань бюджетів, фінансів і податків Микола Палійчук підняв це питання:

“Ми придбали томограф для дитячої лікарні вартістю майже 10 млн гривень. Минулого року треба було ще 800 тисяч гривень для його встановлення, зараз вже треба – 1,3 млн гривень. Чи ви передбачаєте десь ці кошти, чи цей апарат буде стояти мертвим грузом цілий рік?”  звернувся Палійчук.

 Наразі директор департаменту охорони здоров’я Мирон Матейко не готовий відповісти, коли і за чиє фінансування встановлять томограф.

 Комісія з питань бюджету, фінансів та податків облради доручила Мирону Матейку вишукати кошти на встановлення томографа, а також знайти 500 тисяч на придбання реанімобіля для обласного перинатального центру та 1 млн грн на лікування онкохворих дітей в області.