Прах письменника Олександра Олеся і його дружини перевезли в Україну

В міжнародному аеропорту Бориспіль приземлився літак з прахом українського письменника Олександра Олеся і його дружини.

“Нашим завданням було скоординувати доставку праху Олександра Олеся в Україну. Ми своє завдання виконали. Сьогодні він прибув у Київ”, – сказав співрозмовник агентства, передає “Дзеркало Коломиї” з посиланням на Міністерство закордонних справ.

За його словами, подальше інформування про перебіг подій – на уповноважених органах в уряді, зокрема, на Міністерстві культури України.

Також наголошується, що в п’ятницю відбудеться брифінг міністра культури України Євгена Нищука, присвячений питанню перепоховання Олеся і його дружини.

Нагадаємо, у Чехії примусово ексгумували останки відомого українського письменника Олександра Олеся.

Олександр Олесь помер 22 липня 1944 року в Празі. За чеськими законами, після поховання родичі або друзі померлих повинні платити ренту за місце на кладовищі, розміром в 20 тисяч чеських крон на 10 років (приблизно 20 тис. грн).

За словами представників місцевої української громади, до недавнього часу ренту за могилу Олександра Олеся платив, за власною ініціативою, громадянин Чехії і виходець з України Володимир Михайлишин. Проте нещодавно Михайлишин помер, і тепер його син хоче поховати батька на могилі Олеся.

Ексгумовані останки письменника перепоховають на території Лук’янівського кладовища в Києві.