Посол Британії в Україні повідомила ЗМІ, що вона належить до ЛҐБТ-спільноти

Посол Сполученого Королівства Великої Британії в Україні Джудіт Гоф повідомила британському виданню, що вона належить до ЛҐБТ-спільноти.

Британське видання buzzfeed.com опублікувало інтерв’ю з Джудіт Гоф, Послом Сполученого Королівства в Україні, в якому пані Гоф розказала про своє особисте життя. Пані Гоф повідомила журналістам, що належить до кола ЛҐБТ-спільноти, передає hromadskeradio.org.

На питання, чи було важким рішення прийняти пост у посольстві в Україні, де наявні настрої і діють закони, несприятливі для ґей-середовища, вона відповіла так:

«Ви це зважуєте. Чи може моя партнерка працювати там? Чи будуть щасливі там мої діти? Чи зможу я існувати всередині цієї структури так, щоби було комфортно мені і моїй родині»?

Пані посол живе у цивільному шлюбі і має двох неповнолітніх дітей.

Видання buzzfeed.com пише, що «в Україні ситуація зЛҐБТ-людьми лишається ворожою». Джудіт Гоф оцінює її так:

«Людям з ЛГБТ-спільноти в Україні непросто. Якщо ви подивитесь на рівень насильства проти ґеїв, то це часті випадки. І є дуже мало українських зразків для поведінки. Чи зріс рівень насильства або зросла кількість звітів про насильство — не є ясним».

На питання, що вона пояснює іншим послам у відповідь на їхні питання, пані Гоф відповіла так:

«Кілька речей. Одна така: я тут, оскільки я вправна у своїй роботі і маю відповідну компетенцію. А інша: я представляю Сполучене Королівство. І ми є різноманітна країна, яка будується на певному наборі цінностей. І отже я відзеркалюю цю країну».

Пані посол каже, що вона не часто має відповідати на такі питання: «Є способи відповісти ввічливо, кажучи „Звичайно, я є підходящою особою для цієї роботи — так вважає мій уряд“ ».

На сайті Британського посольства біографія Джудіт Гоф подана так:

«Джудіт Гоф обійняла посаду Посла Великої Британії в Україні у вересня 2015 року. Попередньо, у 2013-2014 роках, вона була директором департаменту Східної Європи та Центральної Азії у Міністерстві закордонних справ Великої Британії. Пані Гоф розпочала роботу в Міністерстві закордонних справ Великої Британії у 2001 році та зовсім нещодавно обіймала посаду директора департаменту Східної Європи та Центральної Азії. Вона займається цим регіоном понад 20 років і працювала Послом Великої Британії в Тбілісі. Пані Гоф також працювала у Посольстві в Сеулі, а до роботи в МЗС — консультантом у компанії Ernst and Young у відділі фінансових послуг і нових ринків».

Матеріал на buzzfeed.com опубліковано в день, коли у Львові кілька сотень молодиків взяли в облогу готель, в якому перебували ЛҐБТ-активісти, котрі приїхали до Львова на «Фестиваль рівності».

Облога готелю супроводжувалась погрозами застосувати насильство до учасників фестивалю. Під час виїзду з готелю, молодики побили скло у автобусах, в яких перебували активісти. На думку представників ЛҐБТ-груп, поліція проявила бездіяльність і не забезпечила їхнього права на проведення зібрань.

Ідею фестивалю неприхильно сприйняли діячі церкви, політичні партії і сили правого спрямування і міська влада Львова.