Додому Новини Посадовець з ратуші продовжує “збирання земель”

Посадовець з ратуші продовжує “збирання земель”

1
Поділитися

Один раз випадок, два – тенденція, три – закономірність. Маємо черговий, вже третій, земельний скандал, пов’язаний із секретарем міської ради Любомиром Жупанським. Як і у двох попередніх, його та брата Віталія звинувачують у намаганні захопити чужу землю.

Цього разу жертвами стали коломиянки Надія Хома та її донька Ольга. Пані Надія зареєстрована за адресою: вул. Моцарта, 68, а її донька є офіційною власницею земельної ділянки біля будинку. Як розповіла пані Надія, вона проживає за вказаною адресою з 1984 року. В інвентарній справі за будинком було закріплено 30 сотих землі, якою сім’я користувалася, засаджували її та обробляли. Однак офіційно її не приватизували, пише “Дзеркало Коломиї”.

Don Yapon

Так склалося, що Надія Хома, як і багато інших коломийських жінок, поїхала на заробітки до Італії. Саме тоді і почалося найцікавіше. Міська рада за рахунок землі пані Надії виділила 2 ділянки по 10 сотих одному з тодішніх депутатів міської ради та його товаришеві. Коли це сталося, жінка вирішила офіційно узаконити своє право на землю і написала заяву до міської ради. На сесії на ім’я Ольги Хоми було офіційно виділено земельну ділянку розміром 10 сотих. Це було у 2010 році.

Тоді ж до пані Надії підійшов Віталій Жупанський-Дервеніс і повідомив, що купив сусідню земельну ділянку, записав її на Тетяну Жупанську (колишню дружину теперішнього секретаря міської ради) та вимагав передати йому 5 сотих землі, що вже належала дочці Надії Хоми. Пояснював це тим, що йому потрібно вирівняти свою ділянку. Жінка, звичайно, категорично відмовилася. Після цього на деякий час все заспокоїлося.

Вже у 2015 році Ольга Хома почала виробляти документи на ділянку, яку їй виділила міська рада у 2010 році. Коли ж вона прийшла у земельний відділ, щоб виробити акт на право власності, їй відмовилися видавати документи, оскільки на її ділянці є накладка. Виявилось, що на 5 сотих із 10 документи вже має… так, правильно, Віталій Дервеніс-Жупанський.

Надія Хома підозрює, що документи він отримав протизаконно. Адже виробляв їх після рішення Коломийської міської ради про виділення 10 сотих землі на ім’я Ольги Хоми. І якщо ця ділянка за рішенням сесії вже була приватною власністю, то ніхто не міг би частину цієї ділянки передати іншій людині.

Радилася жінка і з юристами. Вони запевняють, що це приклад неправомірних дій і порадили звернутися до суду. Надія Хома повідомила, що так і зробить.

Як бачимо. ситуація аналогічна двом попередніми земельними скандалами – по вулицях Моцарта, 47 та Костомарова з гаражним кооперативом «Ветеран-Ч».

Таке собі «збирання земель» сім’єю Жупанських, яке чомусь активізувалося тільки після обрання Любомира на посаду секретаря міської ради.

Віктор ФІТЬО

Читайте також: “Я тебе порву зубами”: черговий земельний скандал у Коломиї

1 коментар