Понад 480 тисяч населення охопить Івано-Франківський госпітальний округ

Колегія департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА розглянула питання, які стосувались організації медичної допомоги населенню в умовах формування округу, зокрема йшлося про жителів міста Івано-Франківська, Косівського та Верховинського районів.

“Через те, що наразі не прийнято розпорядження Кабінету міністрів про затвердження певної структури в Івано-Франківській області кількості госпітальних округів, то у нас є своє бачення щодо поділу”, – повідомила начальниця міського управління охорони здоров’я Марія Бойко.

Як повідомляє ДОЗ, вона розповіла про шляхи доступу до центру госпітального округу з територій, які і будуть утворювати його.

Це, за словами чиновниці, найбільший округ, який охоплюватиме понад 480 тисяч населення, і до нього входитимуть Тисменицький, Галицький, Тлумацький, Рогатинський райони та, відповідно, місто Бурштин.

“Заклади ІІ рівня, які повинні бути в окрузі, – це Івано-Франківська центральна міська лікарня та міський пологовий будинок, який планується як перинатальний центр другого рівня. Всі інші заклади охорони здоров’я: міська дитяча клінічна лікарня, МКЛ№1, центральні районні та міські лікарні будуть І рівня. Первинне надання медичної допомоги представлено п’ятьма поліклініками, які матимуть у своєму розпорядженні 170 дільниць та близько 10-15 амбулаторій”, – зазначила начальниця міського управління охорони здоров’я.

Йшлося і про зміни правил надання медичної допомоги. Як повідомила керівник, ці умови полягатимуть в тому, що між пацієнтом та лікарем будуть укладатись угоди.

Головний лікар Косівського району Дмитро Микитюк наголосив на необхідності створення відділення невідкладної допомоги, розширення і дооснащення відділення реанімації та укомплектування палат інтенсивного лікування в неврологічному і кардіологічному відділеннях.