Помста грюкає у двері

Дехто несміливо пише, що і Перша, і Друга світові війни почалися з української проблеми. Принаймні Україна потерпіла в цих війнах найбільше. Але варто пам’ятати, що на території України Азія здибалася у двобої з Європою ще в 4 ст., коли тут билися гунни з ґотами. Ось така приреченість цієї землі, впродовж століть перебувати під Божим сонцем і земним вогнем. Виглядає, що й Третя світова, крий Боже, може початися з української проблеми. Щоправда, світова історія й світові політики впродовж століть уперто й навмисне недобачають України, не визнають її страждань і героїчної боротьби, давності її мови й культури. Я певен, що якби не сучасні електронні технології, то й цю московську агресію світ не побачив би.

Україна – це ж таке щастя для Європи! Вона за Україною, як жінка за добрим чоловіком. Європа, очевидно, й визначила цю територію для себе, як щит, загороду, паркан від дикої Азії. Саме завдяки тому дивному народові русинів, чи як там їх, українців, хохлів, Європа залишилася живою після монголо-татарської навали, після Червоної армії та Совєтської армії. Бо українці, якщо й не зупиняли азійську орду, то принаймні знекровлювали її та полегшували європейцям боротьбу. Але цього Європа не оцінила. Можемо її зрозуміти лише з одного огляду: більшість українців також досі не оцінили своєї історичної вартості та своїх героїв.

Отже, заки українці гнулися в російському кріпацтві і на польській панщині, гинули по Сибірах і Бригідках – Європа робила великий технічний поступ, танцювала й мандрувала. І була глуха до українських страждань. А тепер, коли ворог знову напав на нас, Європа сказала, що вона не готова до такого розвитку подій. А ми, ті, які хотіли до Європи, тепер дивимось на неї, як на дурепу і згадуємо порівняння: «Європа – це великий і страшний тигр, який, однак, беззубий і спроможний лише пукати».

Європа перетворилася на ледачу, гнилу й байдужу. Спочатку європейців перелякали боронити свою ідентичність, і вони заніміли, що їх бува не зробили расистами. Потім європейцям наказали бути релігійно толерантними і вони почали позбуватися християнського минулого та поприбирали багато християнської символіки, забувши, що Європою їх зробило саме християнство. А тепер Європа виявилася знову неготовою до масового напливу еміґрантів з Азії й Африки. Фрау Меркель ломить руки і міркує скільки втікачів може прийняти, а скільки – ні. Решта – мовчать, а Великобританія з острахом дивиться чи не пересохне море та не посунуть до них тисячі міґрантів.

Цим разом сталося щось небувале: орда оминає Україну і суне прямо на ситу, боязку і байдужу Європу. А Європа не готова! Стріляти в міґрантів? Ну що ви – це ж нетолерантно, це расизм! Краще хай заполонять мусульмани Європу і тоді європейські дівчата підуть у гареми, а Меркель з Олландом та Ренці будуть ходити до мечеті. Тоді толерантності ні расової, ні мовної, ні релігійної не стане! І не допоможуть ані ООН, ані Більдерберзький клуб, ані Комітет 300. Щоправда, коли Європа стане мусульмансько-африканською, то тоді Євросоюз, безперечно, прийме нас до себе, незважаючи на наших корупціонерів, злодіїв і хитрунів та на лють Москви…

Сите європейське життя поробило з європейців психологічних калік. Ніхто не хоче відстоювати національну й релігійну ідентичність, а потім – демократичні й державні цінності, і взагалі будь-які принципи. Дайте спокій європейцям – хай сидять по барах і борделях! Хай дивляться телевізори, грають в комп’ютерні ігри і п’ють пиво на футбольних матчах! Хай їздять по курортах і годують своїх песиків! Чому ви втрутилися в їхнє спокійне життя? Хтось же мав би захистити цих ледачих, відвиклих від боротьби, європейців? Але хто? Бог? Вони ж від нього відвернулися! США? Вони не мають сто рук! Інопланетяни? Можливо…

А тепер трохи пофантазуймо: якби, наприклад, українці раптом покинули свої стайні з коровами і дачі з цибулькою, весілля й іменини з багатими столами, покинули свої вибори, цинічних олігархів і брехливих політиків та пішли мільйоном на Європу… Як би їх зустрічали на польському, чеському, словацькому, угорському і румунському кордонах? Їх, білих на шкіру, християн, слов’ян… Я думаю, на відміну від чорних африканців і жовтих азіятів, цих білих сусідів розстрілювали б на кордоні, як стеклих псів.

А якщо справдиться ще один прогноз і розпадеться Росія, то в такому випадку Європу захлисне людське море не лише з Півдня, але й з Заходу. Може й ми тоді подамося грабувати, пити й гуляти. Ми помстимо їм за історичний цинізм, за візи і за те, що не хотіли нас прийняти до Європейського Союзу…

P.S. Сприймайте цей матеріал як чорний гумор.

Микола САВЧУК. Новини Коломиї.