Відійшла у вічність відома майстриня народної вишивки Євгенія Геник з Коломиї

У суботу, 16 квітня, відійшла у вічність упівка та відома майстриня народної вишивки Євгенія Геник. 

5 березня мисткиня відзначила своє 90-річчя, повідомляє “Дзеркало Коломиї”.

Євгенія Геник була членом Спілки художників України, заслуженим майстром народної творчості. Її роботи мали великий попит за кордоном. Дослідники називали її творчість феноменальним явищем в українській культурі, бо вона створила тисячі творів високого мистецького ґатунку в техніках вишивки, ткання та бісеру.

Майстриня проживала в Коломиї, а родом була з села Верхній Березів.

Незадовго до цього Євгенія Геник знялася у патріотичному проекті “Листи на фронт”. Одяг для проекту  жінка вишивала сама, а намисто створювала власноруч.

А на початку березня цього року у Центрі української культури та мистецтва в Києві тривав збір підписів на підтримку відкриття музею Євгенії Геник. Сотні людей залишили свої підписи під листами, що мали зрушити з місця питання створення музею її вишиваних надбань.

В інтерв’ю «Дзеркалу Коломиї» у лютому цього року мисткиня розповіла про мрію створити свій музей.

«У мене дуже багато робіт. Я вже не маю де їх зберігати. Все потребує догляду. Дуже хочу, щоб мені виділила міська рада приміщення під музей. Щоб допомогли втілити ідею в життя. Де ж ці роботи будуть лежати, коли мене не стане?» – сказала тоді в інтерв’ю Євгенія Геник.

Прощання з відомою майстринею, яка здійснила великий вклад в розвиток української культури, пройде у церкві Св. Йосафата в Коломиї (дитяча церква).

Похорон відбудеться завтра, 19 квітня, о 9 год.

Останнє інтерв’ю з Євгенією Геник.