Поляки і естонці бояться Москву, а росіяни головною загрозою вважають Вашингтон – опитування

Американський інститут громадської думки Геллапа з’ясував, що жителі ряду країн Східної Європи і пострадянського простору вважають Росію головною загрозою для своїх держав, повідомляє segodnya.ua.

Результати опитування, проведеного інститутом, показали, що РФ вважають загрозою №1 в світі 69% жителів Польщі, 58% – Естонії, 57% – Румунії, 52% – України, 48% – Грузії, 46% – Литви, 42% – Латвії , 17% – Словаччини, 16% – Молдови, 15% – Чехії і 14% – Угорщини.

В цілому в східноєвропейських країнах ЄС Москву вважають загрозою 40% опитаних, а в пострадянських країнах без урахування РФ – 22%.

Американців в ЄС бояться всього 4% опитаних (найбільше в Болгарії – 14%), а на пострадянському просторі без урахування РФ – 16%.

При цьому 64% росіян вважає Вашингтон загрозою №1 в світі. У Білорусі таких 44%, в Казахстані – 36%, а в Киргизстані – третина опитаних. У США Росію бояться всього 15% населення.

Але для деяких народів найнебезпечніший ворог – не росіяни і не американці. Греки велику загрозу бачать з боку німців (39%), македонці – з боку греків (14%), а туркмени – Афганістану (51%).