Поетові з Прикарпаття вручили Національну премію ім. Т. Шевченка. ФОТО

У день народження Кобзаря Президент Петро Порошенко вручив Національні премії України імені Тараса Шевченка діячам культури та мистецтва. Церемонія відбулася в столичному музеї поета.

Серед лауреатів високої нагороди – уродженець Франківщини, поет та видавець Іван Малкович, режисер анімаційного кіно Степан Коваль, художник Микола Малишко та композитор Богдана Фроляк, повідомляє  Дзеркало Коломиї з посиланням на прес-службу Глави держави.

Порошенко подякував членам новоствореного Шевченківського комітету за  роботу, яку вони провели, щоб визначити гідних претендентів і зазначив, що від усього серця вітає та підтримує їх рішення.

Адже кожна книга Івана Малковича знаходить своїх вдячних читачів, є цікавою і для літературних критиків, а представлена на здобуття премії збірка “Подорожник з новими віршами” заслуговує найвищої оцінки.

Президент вручає Національну премію Іванові Малковичу

Президент також відзначив роботу видавництва “А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га” під керівництвом Івана Малковича, яке зробило дуже багато для  книговидавничої справи та особливо для розвитку дитячого читання.

На цих по-багатому ілюстрованих книжках вже виросло ціле покоління українських дітей, які змалечку полюбили і свою рідну мову і свою дорогу Україну“, – сказав він, зазначивши, що книги видавництва – якісний  національний культурний продукт, який відповідає європейським стандартам.

“Я ще раз хочу подякувати, пане Іване, за Ваш труд, який підносить українське слово та українську книжку”, – сказав Президент.

Відповідно до Указу Президента, розмір кожної премії на 2017 рік становить 240 тис. грн.

Читайте також: Шевченкіяна Коломийщини: нові знахідки.