По вісім соток: у Коломиї виділяють земельні ділянки учасникам АТО

У Коломиї виділяють земельні ділянки учасникам АТО або їхнім сім’ям. 118 бійців вже отримали дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Коломияни, які брали участь у бойових діях на Сході, отримають земельні ділянки площею по 8-9 соток.

Загалом місцева влада виділила два земельних масиви під індивідуальне будівництво для учасників АТО – біля щіткової фабрики та між паперовою фабрикою і «Дятьківцями».

«Це вільні земельні ділянки під індивідуальне будівництво», – коментує перший заступник міського голови Тарас Яворський. За його словами, питання про проведення туди комунікацій наразі не розглядалося. Цілком ймовірно, що газ, світло, каналізація буде проводитися вже за рахунок власників землі.

Як повідомляє “Дзеркало Коломиї”, на сьогоднішній день прийнято 118 рішень, згідно з якими учасникам АТО надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою. «Тобто це ще не надані ділянки у власність, а міськрада тільки дала дозвіл на розроблення документів, – пояснює начальник земельного відділу Коломийської міськради Богдан Мондрик. – Розроблення самих документів – дорога процедура. Міський голова домовився з двома проектними організаціями, які мають виготовити документацію зі суттєвою знижкою, в п’ять-шість разів дешевше».

Правда, за це учасники АТО мають заплатити з власної кишені. Вийде, за словами начальника земельного відділу, десь по 500 гривень з кожного.

[pull_quote_left]На нинішній день міськрада отримала майже 200 заяв від учасників АТО, ще шість – від сімей загиблих військових.[/pull_quote_left] «Також масово почали надавати заяви на отримання земельної ділянки й інші учасники бойових дій, зокрема афганці. Адже землю міськрада не виділяла останні чотири роки, тому почали звертатися всі, хто має посвідчення учасника бойових дій, – розповідає Богдан Мондрик. – Кожен учасник АТО, який хоче отримати земельну ділянку, з собою має принести паспорт, ідентифікаційний код та довідку учасника АТО. Переважно не всі учасники приносять посвідчення, бо отримати його доволі довга процедура. Тоді вони приносять довідку з військової частини про проходження там служби. Ми надаємо їм дозвіл на розробку проекту землеустрою, а вже при затвердженні вони повинні пред’явити нам своє посвідчення».

У переважній більшості, кажуть у ратуші, заяви на отримання землі пишуть дружини військових, оскільки самі бійці перебувають на Сході.

Після виготовлення проекту землеустрою рішення відправляють на затвердження сесії міськради: якщо депутати за нього голосують, то землю надають у власність. Тоді з цим рішенням учасник АТО має звернутися в реєстраційну палату для виготовлення свідоцтва про право власності.

Загалом у ратуші планують виділити у власність учасників АТО понад три сотні земельних ділянок.